Connect with us

В Україні

Адвокатська спільнота підтримує позицію ЄСПЛ у Верховному Суді

Дата публікації:

27 січня представники адвокатської спільноти у Верховному Суді підтримають позицію ЄСПЛ, котрий виніс рішення щодо безпрецедентного порушення міжнародних зобов’язань України при розслідуванні справи «Золотого Мандарину».

За словами народного депутата VIII скликання, адвоката Георгія Логвинського, звертаючись до ЄСПЛ представники правоохоронних органів, стверджували, що «серед злочинів, які розслідуються НАБУ, є такі, які вчиняються їх організаторами у співучасті з адвокатами. Така особливість пов’язана з наявністю у адвокатів спеціальних знань і навичок, які вони можуть уміло використати для сприяння вчиненню злочинів… Найбільш характерно ця протиправна діяльність проявляється у наданні адвокатами порад чи безпосередньо допомоги…»

Чи стане ця справа індикатором ставлення держави до адвокатів – адже п’ятеро з семи фігурантів справи є адвокатами – вирішить Суд, – вважає Г. Логвинський.  – Влада ігнорує заклики професійної спільноти припинити нехтування її незалежністю.

ЄСПЛ дав свою оцінку в цій справі – держава ганебно програла. І ось тепер у неї є шанс усвідомити допущені помилки і виправити ситуацію. Це має зробити Верховний Суд.

Сьогодні о 10:00 у Великій Палаті Верховного Суду адвокати стануть на захист професії. На процесі виступатимуть, відстоюючи правду, справедливість та рішення ЄСПЛ, одні з найбільш авторитетних представників української адвокатури: Ярослав Зейкан, Валерія Лутковська, Олександр Лисак, Денис Пономаренко, Євген Солодко, Анатолій Яровий, Денис Шкаровський, Кирило Казак, Олександр Мірошник. Будуть присутніми також багато інших колег, чиї зусилля вже призвели до перемоги у ЄСПЛ.  Ми підтримуємо наших колег в боротьбі за право на справедливий суд та повагу до адвокатів.

«Сила права вища за право сили!» – заявив адвокат Георгій Логвинський.

Асоціація адвокатів України

Advertisement

В Україні

Визначити статус олігархів пропонує Президент

Опубліковано

on

Президент України Володимир Зеленський запропонував Раді нацбезпеки та Офісу Глави держави у співпраці з Антимонопольним комітетом розробити новий законопроект щодо олігархів.

«Такого в нас в Україні не було. Вважаю, що сьогодні це один з пріоритетів – розробити фундаментальний законопроект про статус олігарха в нашій країні: що буде з такими людьми, які будуть впроваджуватися санкції, як олігархи будуть перетворюватися на бізнесменів. Тому що ми підтримуємо великий бізнес, будь-який бізнес в Україні. А вплив олігархів на Україну – на вибори, на економіку, на закони, на Верховну Раду – цього допустити більше не можна», – прокоментував В. Зеленський.

Читати далі

В Україні

Нотаріально посвідчений договір про відшкодування шкоди в разі ДТП убезпечить від проблем

Опубліковано

on

Нотаріальна палата України підготувала інфографіку про переваги укладення та нотаріального посвідчення договору про відшкодування шкоди в разі ДТП.

Підставою укладання договору є ст. 1187 ЦК України.

Шкода, завдана транспортним засобом як джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка володіє цим транспортним засобом. Порядок відшкодування матеріальної та моральної шкоди може бути врегульовано шляхом укладення договору про відшкодування шкоди. Нотаріальне посвідчення договору убезпечує сторони від різноманітних проблем.

Договір може містити таку інформацію:

 • ПІБ, РНОКПП, місце проживання сторін;
 • час та місце ДТП;
 • розмір матеріальної шкоди, завданої власнику транспортного засобу, визначеної за згодою сторін;
 • домовленість про порядок виплати матеріальної шкоди;
 • відомості про відсутність претензій між сторонами за завдану матеріальну шкоду за наслідками ДТП.

Документи, необхідні для оформлення договору:

 • паспорти та РНОКПП сторін;
 • згода другого з подружжя (у разі, якщо постраждалий ТЗ перебуває у спільній власності подружжя).

Переваги укладання та нотаріального посвідчення договору:

 • економія часу та коштів;
 • фіксація відсутності претензій сторін одна до одної;
 • можливе відстрочення чи розстрочення платежу, стягнення грошової компенсації за виконавчим написом нотаріуса – без судового розгляду;
 • гарантія дійсності договору, повна перевірка документів нотаріусом;
 • роз’яснення нотаріусом прав та обов’язків сторін договору;
 • згода чоловік/дружини, що є співвласником;
 • у разі втрати договору – можливо отримати дублікат.
Читати далі

В Україні

Залучених до ЗНО освітян вакцинуватимуть від COVID-19 у першу чергу

Опубліковано

on

Працівників освіти, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2021 р., за їхнім бажанням, щеплюватимуть вакциною CoronaVac проти COVID-19 виробництва Sinovac Biotech.

«Проведення зовнішнього незалежного оцінювання з дотриманням заходів безпеки є важливим та необхідним етапом для початку вступної кампанії 2021 року. Дякую своїм колегам з Міністерства охорони здоров’я за те, що підтримали позицію щодо першочергової вакцинації освітян та працівників, які залучені до проведення ЗНО. Хочу наголосити, що вакцинування відбуватиметься добровільно. Наше основне завдання – організація безпечних умов для проходження тестування», – прокоментував Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Зазначається, що працівники освіти, які залучені до ЗНО та мають бажання вакцинуватися, можуть звертатися до структурних підрозділів з питань освіти обласних державних адміністрацій, а вони, у свою чергу, узагальнять списки та передадуть їх регіональним координаторам з вакцинації для подальшого детального планування.

Через 28 днів після щеплення першою дозою працівників сфери освіти, які матимуть бажання щеплюватися, вакцинують другою дозою з тієї ж партії вакцин CoronaVac, тобто за кожною особою, щепленою першою дозою, буде зарезервована друга доза із цієї ж партії.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram