Connect with us

В Україні

Майже 400 українців виграли суди проти росії

Опубліковано

Станом на кінець березня українські суди винесли 397 рішень щодо відшкодування рф шкоди, завданої її військовою агресією з початку повномасштабного вторгнення.

Про це пише Опендатабот із посиланням на пошуковик судового реєстру «Бабуся». Як вказується, кількість таких справ стабільно зростає: у 2022 році було 44 таких рішень, у 2023-му — вже 262. За перші три місяці 2024 року реєстр поповнився ще 91 судовим рішенням. Більшість із них — 292 — стосуються стягнень на користь громадян. Ще 105 рішень ухвалено на користь бізнесу. Наразі розглядається щонайменше 487 аналогічних справ проти росії, з них 310 порушені фізичними особами та 177 — підприємствами.

Читайте також: 50 млрд євро за реформи. Але спочатку-аудит

І хоча, як зазначили в Опендатабот, реальне виконання цих судових рішень поки неможливе через відсутність відповідного механізму, але з 2 квітня в Гаазі запрацював міжнародний Реєстр збитків для України. Відтак громадяни, які постраждали від війни, можуть безплатно подати заяву через «Дію» із зазначенням постраждалих, їхнього майна, пошкоджень, оцінки збитків та доказів.

Нагадаємо, в ЄС готуються створити міжнародну базу даних про збитки України від війни. Це стане першим кроком для притягнення росії до фінансової відповідальності.

Реєстр збитків від російської агресії, запущений у Нідерландах, має визначити орієнтири щодо виплати росією компенсацій Україні за моральну та матеріальну шкоду, завдану війною. База буде відкрита для фізичних і юридичних осіб, а також для України, включно з регіональними та місцевими органами влади, державними або контрольованими державою підприємствами. Реєструватимуть докази шкоди та позови про відшкодування шкоди або поранень. Наразі вже 43 держави схвалили угоду про Реєстр збитків від агресії рф, що прокладає шлях до компенсацій. А в Міністерстві юстиції України раніше роз’яснювали, що реєстр збитків стане складовою механізму відшкодування збитків, завданих агресією рф на території України.

Читайте також: Спецтрибунал для путіна

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.