Connect with us

В Україні

На що має право лікар?

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про початок інформаційної компанії «Лікар має право».

Зокрема права лікарів закарбовані в Конституції України, Основах законодавства України про охорону здоров’я,  Кодексі законів про працю та Цивільному кодексі.

МОЗ твердить, що лікар має право на:

 • належні умови професійної діяльності;
 • підвищення кваліфікації;
 • надання інформації про пацієнта;
 • відмову від подальшого ведення пацієнта;
 • медичне втручання у виключних випадках без згоди пацієнта та/або його законних представників;
 • вільний вибір апробованих форм, методів і засобів своєї діяльності;
 • впровадження у встановленому порядку сучасних досягнень медичної та фармацевтичної науки і практики;
 • соціальний захист;
 • забезпечення побутових потреб у сільській місцевості;
 • судовий захист; тощо

Також Міністерство вказує на основні обов’язки мед. працівників, серед яких:

 • надання своєчасної та кваліфікованої допомоги, сприяння охороні та зміцненню здоров’я людей;
 • безоплатне надання першої невідкладної допомоги громадянам у разі виникнення нещасного випадку та в інших екстремальних ситуаціях;
 • поширення наукових та медичних знання серед населення;
 • дотримання вимог професійної етики і деонтології,
 • зберігання лікарської таємниці;
 • надання пацієнтові чи іншим компетентним суб’єктам медичної інформації; тощо.

Під час кампанії «Лікар має право» МОЗ наміряється поступово розкривати питання реалізації прав працівника медичної сфери, вчити запобігати їх порушення та способам захисту лікарів.

Водночас МОЗ нагадує про завершену кампанію «Пацієнт має право», з результатами якої можна ознайомитися тут

В Україні

Невакциновані учні навчатимуться вдома

Міністерство освіти і науки України, разом з Міністерством охорони здоров’я України попереджають,  що до шкіл та дитсадків не пускатимуть невакцинованих дітей.

Всі батьки до 1 вересня повинні зробити своїм дітям щеплення (це не стосується тих, хто має медичні протипоказання).

Міністерства вказують, що вакцинацію передбачено ст. 15 Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», якою і встановлено обмеження щодо відвідування закладів освіти.

Як пояснюється, норма покликана захистити здоров’я та життя дітей, оскільки епідемічні ситуації проявляються протягом декількох років, а перебування нещеплених дітей в колективах створює ризик виникнення спалахів хвороб для всіх довкола.

Зокрема нагадують про рішення Верховного Суду від 17 квітня 2019 р. у справі № 682/1692/17, яким підтверджено законність недопуску невакцинованих дітей до освітніх закладів.

МОН свого часу надало коментар щодо цього рішення.

Проте, якщо батьки відмовляються здійснювати вакцинацію дитини, вони мають право обрати для неї альтернативну форму навчання, зокрема, дистанційну чи індивідуальну, що не порушує права дитини на доступ до шкільної освіти.

Батькам варто знати, які щеплення повинні бути у дитини та де переглянути календар щеплень.

Читати далі

В Україні

У шкільних кабінетах інформатики з’являться 3D принтери

Міністерство освіти і науки України оприлюднило до громадського обговорення проект наказу «Про затвердження Положення про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій закладів загальної середньої освіти».

За проектом заняття у кабінеті інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій (КІІКТ) мають забезпечувати формування в учнів сучасної інформаційної картини світу, опанування основ цифрової грамотності, тощо.

В КІІКТ будуть використовуватися мультимедійні проектори, інтерактивні дошки, інтерактивні панелі, 3D принтери.

Для цього кабінети обов’язково обладнуватимуть засобами аварійного відключення живлення, які спрацьовуватимуть не лише в разі перевищення струму споживання, а також і в разі витоку струму через захисне заземлення.

У КІІКТ будуть обладнувати окремі системи електроживлення 220 В для підключення персональних комп’ютерів, кондиціювання, освітлення, тощо.

При цьому використовуватиметься трипровідна система живлення, в якій заборонятиметься використовувати нульовий робочий провідник в якості нульового захисного провідника.

Системне програмне забезпечення враховуватиме операційну систему зі стійкістю до помилкових некваліфікованих дій користувачів, з підтримкою роботи локальної мережі, що, зокрема, дозволятиме з комп’ютера вчителя спостерігати за роботою учнів, а також керувати їхніми комп’ютерами.

До обладнання кабінету входитимуть апаратно-програмні засоби для виконання обслуговування і ремонту обладнання, перевірки і відновлення функціонування програмних складових.

Зауваження та пропозиції можна надсилати до 6 вересня 2019 р. на е-пошту: [email protected]

Читати далі

В Україні

Податкова амністія

Україна веде переговори із західними партнерами з питання проведення податкової амністії.

«Так, переговори ми ведемо з цього приводу. Питання завжди одне — ставка. По-перше, амністія капіталу повинна дати результат, Бо якщо подивитися на приклади інших країн, зокрема Італії, то вони не надто успішні. Одна з причин — це слабкість самої податкової», — заявив секретар РНБО Олександр Данилюк..

Таким чином, підкреслив посадовець, ключовою умовою проведення податкової амністії є реформування податкової служби. «Другою, звичайно, є ставка, по якій відбуватиметься амністія. Це — політичне питання, насправді. І де ця межа, нам ще треба визначити. І ключове, третє, не повинні підлягати амністії гроші, які зароблені корупційним або якимось кримінальним шляхом», — додав секретар РНБО.

Раніше Володимир Зеленський, також заявляв про підтримку податкової амністії.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді