Обов’язкове щеплення від COVID-19 на нотаріусів не поширюється - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Обов’язкове щеплення від COVID-19 на нотаріусів не поширюється

Дата публікації:

У зв’язку із запровадженням на більшості території України «червоної» зони епіднебезпеки Нотаріальна палата звернула увагу нотаріусів на таке:

LEX.НОТАРІУС

Робочий простір для нотаріусів та реєстраторів з усіма документами.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

– обмежувальні заходи, як і в 2020 р., запроваджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 відносно суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері громадського харчування, торговельного і побутового обслуговування населення, культури і проведення масових заходів, приймають відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, в інших закладах розважальної діяльності, спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, діяльності непродовольчих ринків, закладів освіти тощо (повний перелік наведений у п. 3-5 постанови № 1236);

Читайте також: Нотаріусу – трьох помічників

– нотаріуси не є суб’єктами господарювання відповідно до Господарського кодексу України, а виконують виключно делеговані державою функції, визначені чинним законодавством, тобто не входять до переліку суб’єктів, на яких поширюються обмежувальні заходи, встановлені п. 3-5 Постанови № 1236, а отже і перевірка документів, які надають право не застосовувати вказані обмежувальні заходи нотаріусами не проводиться;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: Нотаріуси мають обов’язково зареєструвати офіційні е-адреси в ЄСІТС

– нотаріуси, а також помічники та інші співробітники нотаріусів і нотаріальних контор, не входять до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти COVID-19, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я від 4 жовтня 2021 р. № 2153, що набирає чинності 8 листопада 2021 р.

Читайте також: Перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19

«Робота кожного нотаріуса (нотаріальної контори) повинна бути організована з максимальним дотриманням рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України та здійсненням усіх можливих профілактичних заходів. Добровільна вакцинація є одним із надійних способів захисту від інфекційних захворювань. В роботі НПУ не передбачається запровадження обмежувальних заходів у цей період», – додали в НПУ.

Нагадаємо, невакцинованих освітян та держслужбовців відсторонятимуть від роботи з 8 листопада.

В Україні

Професійний стандарт «Арбітражний керуючий» внесено до Реєстру кваліфікацій

Опубліковано

on

От

Міністерство юстиції інформує, що Національним агентством кваліфікацій внесено до Реєстру кваліфікацій професійний стандарт «Арбітражний керуючий», затверджений наказом Міністерства економіки від 12 січня 2022 р. № 95-22.

Читайте також: Стокгольмський арбітраж, або Чому Україні можна не виконувати його рішення

З професійним стандартом можна ознайомитись за посиланням

Читати далі

В Україні

Антибіотики відпускатимуть виключно за е-рецептом

Опубліковано

on

От

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що з квітня 2022 р. усі зареєстровані в Україні антибіотики відпускатимуть в аптеках лише за наявності у пацієнта е-рецепта.

Читайте також: Медзаклади почали обліковувати антимікробні препарати

«Всі антибактеріальні препарати призначатимуться виключно лікарями, які будуть виписувати пацієнтам електронний рецепт, в якому зазначатиметься діюча речовина (а не конкретна торгова марка препарату), її лікарська форма та дозування. Пацієнт зможе погасити е-рецепт в аптеці, що підключена до електронної системи охорони здоров’я, обравши будь-який із наявних лікарських засобів, що містить діючу речовину, зазначену в рецепті», – пояснив Міністр.

За його словами, електронний рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем, проте для його отримання необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я. Подібна умова діє і для аптек та медичних закладів – необхідно бути зареєстрованим в е-системі охорони здоров’я усім працівникам, які будуть залучені до призначення та відпуску ліків за е-рецептами.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, у ветеринарній медицині контролюватимуть застосування антибіотиків

Читати далі

В Україні

Боротьбу з організованою злочинністю вестимуть за іншою методологія

Опубліковано

on

От

Кабінет Міністрів утворив Міжвідомчу робочу групу з питань координації впровадження в діяльність органів державної влади системи оцінки SOCTA Україна.

Як пояснила заступник Міністра внутрішніх справ України Мері Акопян, методологія «Оцінка загрози з боку особливо небезпечних форм організованої злочинності» (Serious and Organised Crime Threat Assessment, SOCTA) застосовуватиметься для збирання, узагальнення та оцінювання загроз організованої злочинності, а також тяжких та особливо тяжких злочинів.

Читайте також: Організована злочинність: фантом чи реальна загроза?

Повідомляється, що Національна поліція реалізовуватиме практичну частину методології SOCTA. Для співробітників поліції зміниться тактика та система пріоритетів боротьби з організованою злочинністю, що дозволить вибудувати реальну картину ситуації зі злочинністю в країні. Реалізація проекту дає змогу застосувати методологію, що використовується правоохоронними органами європейських країн, і дасть змогу на підставі аналітичних висновків визначати пріоритети щодо боротьби з організованою злочинністю.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link