Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

В Україні

Сьогодні останній день сплати податку на прибуток

Опубліковано

on

На офіційному сайті Державної фіскальної служби України оприлюднено інформацію про встановлення граничного терміну сплати податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств.

Згідно з положеннями Податкового кодексу України граничний термін подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2017 рік припадає на 1 березня 2018 р., а строк сплати податкового зобов’язання за цей період – на 11 березня 2018 р.

Проте згідно p п. 1 рішення Правління НБУ «Про регламент роботи системи електронних платежів Національного банку України та банківської системи України у зв’язку з перенесенням робочих днів у 2018 році» від 13 лютого 2018 р. № 89-рш, з п’ятниці 9 на суботу 3 березня 2018 р. були перенесені дні роботи системи електронних платежів Національного банку України.

З цієї підстави Державна фіскальна служба України вирішила встановити граничним строком сплати податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств 7 березня 2018 р.

Крім цього ДФС на своєму офіційному сайті повідомила про ще одне обмеження:

  • з 08.03.2018 по 09.03.2018 (включно) будуть проводитись регламентні та технологічні роботи автоматизованих систем ДФС. Реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування до них буде неможлива.

В Україні

Українських чиновників будуть оцінювати за КРІ

Опубліковано

on

Уряд на засіданні в середу прийняв постанову, якою визначається порядок і процедура встановлення показників ефективності державних службовців, зокрема вищої категорії А.

Про це повідомив міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко у Фейсбуці. «Практика встановлення держслужбовцям КРІ [Key Performance Indicators, ключові показники ефективності], які формуються зважаючи на стратегічні цілі уряду, давно відпрацьована в країнах ЄС, у США, Канаді тощо. В Україні ж результатом діяльності в системі державного управління вважався керуючий вплив, тобто оцінювалися процеси, кількість виконаних планових або позапланових завдань. Тепер ми впроваджуємо принцип, згідно з яким в основу оцінки покладено кінцевий результат — не кількість проведених нарад, а те, що вони змінили «за вікном», — зазначив міністр.

За його словами, українська система щорічної оцінки чиновників схожа на систему управління результативністю в уряді Канади, що займає одну з перших позицій у світі за ефективністю держслужби. Система ключових показників буде побудована за принципом «від загального до конкретного», яка дозволяє транслювати стратегічні цілі і завдання уряду в персональні завдання на рік для кожного державного службовця. «Наприкінці цього року відбудеться перше, пілотне оцінювання. Особливої уваги варті показники ефективності для вищого корпусу державної служби – службовців категорії А. Завдяки цьому суспільство зможе відстежити результативність їх роботи протягом року й розуміти, хто як працює і які завдання виконує», — додав О. Саєнко.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

ДБР оголосило конкурс на понад дві сотні посад

Опубліковано

on

Державне бюро розслідувань оголосило конкурс на 219 посад центрального апарату.

Про це повідомляється на сторінці ДБР у Facebook. «Конкурс на 219 посад центрального апарату Державного бюро розслідувань — оголошено! В тому числі, на 152 посади слідчих бюро», йдеться в повідомленні.

Водночас зазначається, що конкурс на посади працівників оперативних підрозділів не оголошується до внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань». У ДБР пояснюють, що відповідними змінами до закону визначається посада оперативного працівника. «Це перша хвиля конкурсу. Незабаром буде оголошено конкурс до територіальних управлінь. Переконаний, що тисячі людей захочуть спробувати свої сили», — зазначив директор ДБР Роман Труба.

За його словами, всі процедури буде проведено прозоро. «Той, хто переможе – зробить це завдяки своїм здібностям. Хто не переможе – має знати, що бюро для всіх кандидатів забезпечило рівні можливості», — заявив Р. Труба.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Генпрокуратура взялася за Мінкульт

Опубліковано

on

Міністерство культури провело тендер на придбання книжок для публічних бібліотек, витратили при цьому 50 мільйонів гривень на сучасну українську літературу. Аж тут виявилося, що результати тендеру не всім до вподоби. Видавці, які програли конкурс, поскаржилися на його непрозорість. І тепер Генеральна прокуратура проводить обшуки та вилучає з бібліотек закуплені книги, інформує прес-служба відомства.

У ГПУ публічно ситуацію не коментують. Під час обшуків пояснили лише, що відкрили кримінальне провадження щодо ймовірної змови видавців і державних службовців підчас проведення тендеру.

Зазначимо, що цього року Міністерство культури закупило до публічних бібліотек більше ніж сотню найменувань книжок — до п’яти тисяч екземплярів кожного. На це витратили майже 50 мільйонів гривень. Книжки розподілили між бібліотеками.

У 2017-ому конкуренція на конкурсі була чимала — вісім книжок на місце. Народний депутат Борислав Береза, який очолював комісію, котра й рекомендувала книжки до придбання, каже, що видавці не просто змагалися за держзамовлення, а намагалися дискредитувати один одного.

«Звісно, були невдоволені, вони завжди є. Бо кожне видавництво вважає, що саме в нього найгарніші книжки», — зазначив Б. Береза.

Далі питання, які видання закупляти, вирішували самі бібліотеки. Вони й склали список переможців. І саме ним невдоволені ті, хто програв. Відтак прокуратура провела обшуки. Зокрема, з парламентської бібліотеки вилучили закуплені державою цього року книжки. В ухвалі, яку правоохоронці пред’явили видавцям, йдеться, що «провадження відкрито за двома статтями — замах на злочин та привласнення і розтрата державного майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

Утім сам замовник — Міністерство культури — не коментує скандал із придбанням книжок. Є лише офіційне повідомлення на сайті про вдалий конкурс.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

 

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.