Connect with us

В Україні

Суд заборонив Соцпартію

Восьмий апеляційний адміністративний суд заборонив днями Соціалістичну партію України, її майно та всіх осередків буде передане державі.

Читайте також: Зупинити держфінансування політичних партій на період воєнного стану пропонує НАЗК

За словами провідного аналітика громадського руху «Чесно» Ігора Фещенка, аргументи СБУ та Мін’юсту проти СПУ полягали в антиукраїнській і проросійській діяльності партії, а також у висловлюваннях останніх трьох її керівників, передовсім державного зрадника Іллі Киви. На думку СБУ, хоч Кива з 2019 року і не є офіційним керівником партії, але він і надалі здійснює вплив на неї. Зокрема, за даними руху «Чесно», в матеріалах справи цитувалися публікації з посиланням на партійний сайт, в яких входження Киви до ОПЗЖ подавалося як делегування від СПУ. Крім цього, згідно з матеріалами справи, станом на сьогодні Соціалістичну партію України очолює Віктор Заїка – директор іменного благодійного фонду Іллі Киви «Визволення».

Ще одним доказом впливу Киви на Соцпартію вважають те, що очолювана ним організація «Всеукраїнський рух по боротьбі з фашизмом «Патріоти за життя», як і його благодійний фонд, зареєстровані за тією ж адресою, що й Соціалістична партія України. Партія може оскаржити це рішення у Верховному Суді. Додамо, що за останні тижні суди заборонили ще низку проросійських партій, зокрема «Опозиційну платформу — за життя», «Партію Шарія», партію херсонського колаборанта Сальдо та низку інших. Міністр також додав, що громадянам, які захочуть у майбутньому реєструвати нові проросійські політичні партії, зробити це буде набагато складніше, бо проти всіх таких партій подаватимуть ще десятки позовів із таким самим результатом (забороною через суд).

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.