Connect with us

В Україні

Суддю звільнено за неправосудні заочні рішення

Вища рада правосуддя звільнила суддю Індустріального районного суду міста Дніпропетровська Мороза В. П. Рішенням Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 4 грудня 2017 р. № 3898/2дп/15-17 суддю було притягнуто до дисциплінарної відповідальності та направлено до Вищої ради правосуддя  подання на звільнення.

Справа була відкрита на підставі трьох дисциплінарних скарг.

В першому випадку у справі № 202/5592/16-ц внаслідок ухвалення незаконного заочного рішення було порушено право власності особи на квартиру.

Іншому скаржнику було відмовлено у доступі до правосуддя та істотно порушено норми процесуального права. За матеріалами дисциплінарної справи, суддя Морозов В. П. ухвалив незаконне заочне рішення, яким було стягнено з підприємства заборгованість за договором позики у сумі 20 000 000 грн та 3% річних від простроченої заборгованості у сумі 27945 гривень.

При цьому, під час ознайомлення з матеріалами справи, стало відомо про відсутність в матеріалах ухвали про відкриття провадження та судових повісток. Тобто осіб не було повідомлено про час та місце розгляду справи, відсутня повна доказова база, що підтверджувала б обґрунтованість ухваленого рішення, яке врешті стало підставою для рейдерського захоплення підприємства  та призвело до виникнення у нього безпідставного боргу в розмірі 20 000 000 гривень.

В третьому випадку надійшла скарга адвоката на дії судді Мороза В. П. під час розгляду цивільної справи.

Отже Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Мороза Віктора Павловича з посади судді Індустріального районного суду міста Дніпропетровська на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

Continue Reading
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.