Connect with us

В Україні

Суди в умовах війни: як вистояв в окупації та відновив роботу Макарівський районний суд Київської області

Опубліковано

Повномасштабне російське військове вторгнення в Україну та введення воєнного стану на всій території держави безумовно вплинуло на процес здійснення правосуддя. Проте, живучи в реаліях сьогодення, бачимо, що важко забезпечити безперебійну діяльність державних інституцій так, як це було в Україні у мирний час. Однак держава максимально старається налагодити й забезпечити стабільну роботу її органів. Наші воїни дуже мотивовані та не залишать ворогу жодного шансу. Ворог деморалізований і тікає з нашої землі, залишаючи після себе розруху, міни та багато проблем з відновлення. Саме тому на деокупованих територіях у нас попереду дуже багато роботи.

Читайте також: Територіальна юрисдикція судів не зміниться

Проте і судовій гілці влади вже є про що розказати, адже суди в колишніх окупованих регіонах уже відновили свою роботу. Так, навіть попри дуже складний час в окупації та під час активних бойових дій, вже 6 травня цього року було відновлено підсудність судових справ Макарівського районного суду Київської області. Керівниця апарату суду Світлана Голінко, згадуючи ті події, каже, що після початку активних боїв уже 25 березня було прийняте рішення про зупинення роботи суду задля збереження життів і суддів, і працівників установи. За її словами, ворог почав спочатку обстрілювати окраїни, а потім дуже інтенсивно центр Макарова. Деякі працівники апарату суду, в кого були маленькі діти, одразу виїхали. Однак багато колег залишилися в Макарові. Наприклад, головний спеціаліст перебував до останнього в Макарові, поки ворожий снаряд не знищив повністю його будинок. На жаль, російські війська зруйнували чимало житла працівників Макарівського районного суду.

«Дуже дякую нашим колегам з територіального управління Київської області ДСА України, які багато зробили для допомоги суду. Наприклад, створили спеціальний телеграм-канал, на який можна було надсилати всю інформацію про побачену військову техніку окупанта, розв’язувати питання щодо заробітної плати. Люди, які виїхали, переживали, за що жити, винаймати житло, адже далеко не для всіх було безкоштовним як для внутрішньо переміщених осіб», – зазначила Світлана Голінко.

Читайте також: Система правосуддя в умовах війни: Національний та міжнародно-правовий виміри

Коли звільнили Макарів, працівники суду не мали змоги одразу повернутися в суд. Приблизно тиждень тривало розмінування. Мер міста просив зачекати з поверненням. А коли з’явилася така можливість, то голова суду, керівниця апарату та ще кілька працівників приїхали оглянути приміщення, оцінити обсяг робіт, які потрібно зробити. Тоді голова суду купив плівку, оскільки всі вікна на фасаді були пошкоджені через бомбардування. Закрили вікна та розпочали прибирати всередині будівлі. Кілька тижнів усували наслідки «руського міра». Було відновлено електропостачання, доступ до мережі інтернет, оновлено всі необхідні бази даних на сервері.

«Багато страху пережили, ненависті до ворога, — ділиться спогадами Світлана Голінко. — Водночас хочу подякувати нашим працівникам, а також територіальному управлінню ДСА, з яким ми тримали дуже тісний зв’язок. Вони проявляли багато співчуття, а в ці нелегкі часи слова підтримки дуже важливі. Керівниця ТУ ДСА України в Київській області Світлана Шевченко завжди дзвонила та перепитувала, чи потрібна допомога. Це дуже приємно і завжди морально підтримує». А 6 травня 2022 року підсудність судових справ Макарівського районного суду Київської області було відновлено.

Підготував Максим Бондар,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.