Connect with us

Законодавство

Безкоштовне професійно-технічне навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 р. № 984, якою визначено механізм реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості.

Затвердженим нею Порядком, зокрема передбачено, що професійне навчання здобувачів освіти здійснюється в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості шляхом первинної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, у тому числі на курсах цільового призначення.

Професійне навчання здобувачів освіти з фаховою передвищою та вищою освітою здійснюється шляхом підвищення кваліфікації, у тому числі на курсах цільового призначення, або підготовки чи перепідготовки за робітничими професіями.

Результатом професійного навчання може бути здобуття повної або часткової професійної кваліфікації.

Професійне навчання осіб з інвалідністю внаслідок війни організовується згідно з рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії.

Здобувач освіти здійснює вибір професії або програми підвищення кваліфікації з переліку професій та програм підвищення кваліфікації для професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, сформованого Державним центром зайнятості та розміщеного на його власному офіційному веб-сайті.

Такий перелік містить інформацію про форми, види та тривалість професійного навчання за відповідною професією та програмою підвищення кваліфікації із зазначенням дати початку професійного навчання.

Читайте також: Школярі за кордоном зможуть дистанційно вивчати українські предмети

Здобувач освіти здійснює вибір місця професійного навчання із переліку закладів освіти, сформованого Державним центром зайнятості та розміщеного на його власному офіційному веб-сайті.

Для проходження професійного навчання здобувач освіти подає регіональному центру зайнятості чи його філії, обласному, Київському міському центру зайнятості, міському, районному, міськрайонному центру зайнятості (до їх припинення) заяву за формою згідно з додатком 1.

Заява може бути подана особисто в паперовій або електронній формі з використанням технічних засобів електронної комунікації та з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

При цьому особа має право безоплатно отримати від центру зайнятості повну та достовірну інформацію про порядок та умови професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах освіти.

Дія цього Порядку поширюється на учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, визначених п. 2, 11, 13 – 15, 19 – 25 ч. 1 ст. 6 та п. 1, 7, 10 – 16 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які є застрахованими особами.

Джерелами фінансування експериментального проекту є кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Експериментальний проект реалізовуватиметься протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про реалізацію експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості
||
№ Документа: 984
Дата прийняття: 15.09.2023
Дата набрання чинності: 19.09.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про реалізацію експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості
||
№ Документа: 984
Дата прийняття: 15.09.2023
Дата набрання чинності: 19.09.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає