Connect with us

Законодавство

Для зняття особи з реєстрації власник житла подаватиме свій паспорт і військово-обліковий документ

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект Закону щодо спрощення процедури зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) № 9652.

Як ідеться у пояснювальній записці до проекту, разом із заявою про зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) подається, зокрема паспортний документ особи. Зі змісту положень Закону № 1871-IX не зрозуміло чи це має бути паспортний документ особи, яку власник житла має бажання зняти із задекларованого місця реєстрації, чи паспортний документ самого власника житла.

Таким чином, власник житла стає залежним від обставини, коли зареєстрована особа не надає свого паспортного документу, та як наслідок блокується процес зняття з реєстрації.

Читайте також: Інформацію про членство в профспілках не вноситимуть до реєстру застрахованих осіб

З огляду на це, змінами до ст. 18 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» пропонується:

  • уточнити, що разом із заявою про зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) власник житла подає паспортний документ, який посвідчує його особу та, у разі необхідності, власний військово-обліковий документ;
  • заборонити вимагати для зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) подання особою відомостей та/або документів, не передбачених цим Законом.
Continue Reading

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.