Connect with us

Законодавство

До 1 360 грн штрафу за порушення умов використання географічних зазначень на продуктах та напоях

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про охорону географічних зазначень для харчових продуктів та спиртних напоїв № 10162.

Зокрема новою ст. 156-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення пропонується встановити, що незабезпечення користувачем схем якості у встановлених законом випадках заходів самоконтролю, документообігу та збереження документальних підтверджень щодо процесу виробництва, зазначених у специфікації сільськогосподарської продукції та харчових продуктів із географічним зазначенням, традиційною гарантованою особливістю, – тягне за собою накладення штрафу на громадян і на посадових осіб від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення на громадян і на посадових осіб штрафу від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі ця сума складає 1 360 грнред.).

Порушення порядку сертифікації сільськогосподарської продукції та харчових продуктів та видачі сертифіката – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною третьою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення на посадових осіб штрафу від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте також: Права автора, твір якого став суспільним надбанням, за відсутності спадкоємців захищатиме Мінекономіки

Незабезпечення дотримання вимог законодавства щодо наведення алюзій при описі, представленні та маркуванні алкогольних напоїв та харчових продуктів, щодо наведення складених термінів при описі, представленні та маркуванні алкогольних напоїв – тягне за собою накладення на громадян і на посадових осіб штрафу від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною п’ятою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення на громадян і на посадових осіб штрафу від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушення порядку сертифікації спиртного напою та видачі сертифіката – тягне за собою накладення на посадових осіб штрафу від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною сьомою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення на посадових осіб штрафу від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.