Connect with us

Законодавство

Додаткова грошова допомога сім’ям з дітьми від ЮНІСЕФ

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17 травня 2024 р. № 584, якою погоджено пропозицію Міністерства соціальної політики щодо реалізації за участю Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) спільного проекту стосовно додаткових заходів із соціальної підтримки сімей з дітьми, спрямованого на державну підтримку таких сімей, які проживають на територіях, визначених програмними документами Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) за узгодженим рішенням сторін, і потребують допомоги, для подолання наслідків збройної агресії російської федерації проти України.

Зокрема в межах реалізації спільного проекту:

1) право на отримання додаткової одноразової грошової допомоги за рахунок коштів Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) мають сім’ї з дітьми, які проживають на територіях, визначених програмними документами Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) за узгодженим рішенням сторін, у складі яких є особа з інвалідністю або дитина з інвалідністю віком до 18 років, або багатодітні сім’ї з дітьми до 18 років, або сім’ї, у складі яких є одинока мати (одинокий батько), або сім’ї з дітьми віком до 18 років, що є малозабезпеченими, а також сім’ї з дітьми з числа зазначених сімей, що проживають на територіях Сумської та Харківської областей, населення яких з 1 травня 2024 р. підлягає (підлягало) обов’язковій евакуації, або інших областей, визначених Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ).

Надання грошової допомоги здійснюється за умови отримання однієї або кількох з визначених допомог;

2) виплата грошової допомоги здійснюється в межах фінансування, визначеного Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) у розмірі 3600 гривень на місяць (або в іншому розмірі, визначеному Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ), протягом трьох місяців та може бути виплачена одноразово у розмірі 10800 гривень із розрахунку за три місяці на кожного члена сім’ї отримувача державної соціальної допомоги. Виплата грошової допомоги може бути продовжена за узгодженим рішенням Міністерства соціальної політики та Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ);

Читайте також: Збільшено пільги на житлово-комунальні послуги для мешканців Харківщини

3) надання грошової допомоги отримувачам державної соціальної допомоги, що проживають на територіях, населення яких підлягає обов’язковій евакуації, здійснюється за наявності їх в переліку осіб, яких обов’язково/примусово евакуюють, що затверджується відповідною обласною державною (військовою) адміністрацією згідно з Порядком проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 р. № 841.

Для виплати грошової допомоги отримувачам державної соціальної допомоги, які проживають на територіях, населення яких підлягає обов’язковій евакуації, обласна державна (військова) адміністрація під час проведення обов’язкової/примусової евакуації щотижня формує та надсилає державному підприємству «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» засобами електронного зв’язку перелік осіб, які евакуюються, за формою, встановленою Міністерством соціальної політики;

4) виплата грошової допомоги проводиться Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) без звернення отримувача державної соціальної допомоги, крім отримувачів державної соціальної допомоги, які самостійно евакуювалися з територій, населення яких підлягає обов’язковій евакуації.

У разі самостійної евакуації та/або евакуації за допомогою благодійних, громадських організацій отримувачі державної соціальної допомоги звертаються із заявою та підтвердними документами до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій (військових адміністрацій), виконавчого органу міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад за місцем їх безпечного розміщення.

Водночас, визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України «Про реалізацію спільного з Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту стосовно додаткових заходів із соціальної підтримки малозабезпечених сімей з дітьми» від 1 грудня 2023 р. № 1255.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про реалізацію спільного з Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту стосовно додаткових заходів із соціальної підтримки сімей з дітьми
||
№ Документа: 584
Дата прийняття: 17.05.2024
Дата набрання чинності: 23.05.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про реалізацію спільного з Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту стосовно додаткових заходів із соціальної підтримки сімей з дітьми
||
№ Документа: 584
Дата прийняття: 17.05.2024
Дата набрання чинності: 23.05.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає