Connect with us

Законодавство

Аграріям компенсуватимуть вартість розмінування земель з 24 лютого 2022 р.

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення» від 17 травня 2024 р. № 580.

Зокрема новою редакцією п. 2 – 4 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2024 р. № 284, унормовано, що головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінекономіки.

Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є бюджетна установа «Центр гуманітарного розмінування».

Право на компенсацію витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення мають юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми або фізичні особи – підприємці, які виробляють товарну сільськогосподарську продукцію на земельних ділянках сільськогосподарського призначення, які перебувають у їх власності та/або у користуванні, а також сільськогосподарські товаровиробники, які є сертифікованими операторами протимінної діяльності відповідно до вимог Закону України «Про протимінну діяльність в Україні».

Читайте також: Триваюча збройна агресія рф проти України не є поважною причиною для прогулу

Бюджетні кошти спрямовуються на:

– компенсацію сільськогосподарським товаровиробникам за гуманітарне розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Компенсація здійснюється на безповоротній основі за фактично надані сертифікованими операторами протимінної діяльності послуги з розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення в поточному році у розмірі 80 відсотків вартості таких послуг за рахунок бюджетних коштів та 20 відсотків – за рахунок коштів сільськогосподарських товаровиробників;

– компенсацію сільськогосподарським товаровиробникам за гуманітарне розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що були розміновані у період з 24 лютого 2022 р. по 15 квітня 2024 р. Компенсація здійснюється на безповоротній основі за фактично надані сертифікованими операторами протимінної діяльності послуги з розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення у період з 24 лютого 2022 р. по 15 квітня 2024 р. включно за рахунок бюджетних коштів у розмірі, що не перевищує 80 відсотків таких послуг, визначених відповідно до методичних рекомендацій щодо обчислення вартості робіт з гуманітарного розмінування, що затверджуються Мінекономіки, але не більше 80 відсотків фактично понесених витрат.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Розподіл коштів за визначеними напрямами затверджується Мінекономіки.

Компенсація надається сільськогосподарським товаровиробникам за гуманітарне розмінування земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які розташовані:

– поза межами територій, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції;

– на територіях, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, а саме: можливих бойових дій (для яких визначена або не визначена дата припинення можливості бойових дій), активних бойових дій (для яких визначена дата завершення бойових дій), активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси (для яких визначена або не визначена дата завершення бойових дій), тимчасово окупованих російською федерацією територіях України (для яких визначена дата завершення тимчасової окупації).

Факт забрудненості/імовірністі забрудненості вибухонебезпечними предметами земельних ділянок сільськогосподарського призначення сільськогосподарських товаровиробників за напрямом, визначеним абз. 5 п. 2 цього Порядку, повинен бути підтверджений Центром протимінної діяльності за результатами нетехнічного обстеження сертифікованим оператором протимінної діяльності відповідно до законодавства.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення
||
№ Документа: 580
Дата прийняття: 17.05.2024
Дата набрання чинності: 23.05.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення
||
№ Документа: 580
Дата прийняття: 17.05.2024
Дата набрання чинності: 23.05.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає