Connect with us

Законодавство

Додаткові 544 мільйони принесла в бюджет автоматизована система митного огляду

Опубліковано

ДФС України оприлюднила звіт про перші результати роботи новоствореного у середині 2017 р. департаменту таргетингу та управління митними ризиками.

У звіті відзначено високу результативність роботи системи аналізу та управління ризиками (АСАУР), завдяки чому сума додатково сплачених до державного бюджету митних платежів склала понад 544 млн грн.

Серед засобів досягнення цього результату:

  • застосування віддаленого відеоспостереження за проведенням митних формальностей найбільш ризикових зовнішньоекономічних операцій в зонах митного контролю;
  • реалізація принципу таргетингу (націленого контролю на найбільш ризикові операції) за результатами он-лайн моніторингу.

Запровадження фото- та відеофіксації під час проведення митного огляду додало в бюджет 3 млн грн і допомогло зафіксувати митних порушень на суму понад 270 тис. грн.

Впродовж 2017 року засобами АСАУР у режимі «імпорт» проведено митний огляд 8,3 % митних декларацій та 40 % додаткових перевірок документів, при цьому 53,6 % митних декларацій звільнено від додаткових митних формальностей. У режимі «експорт» проведено митний огляд 3,8 % митних декларацій, 14,5 % додаткових перевірок, 80,4 % не вимагали додаткових митних формальностей. У режимі «транзит» додаткових перевірок потребували менше 1 % митних декларацій, 95,2 % не вимагали додаткових митних формальностей.

Результативність відпрацювання митних формальностей у пунктах пропуску для автомобільного сполучення становила в середньому – 17% по смузі руху «червоний коридор» та 25% – по «зеленому коридору».

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.