Connect with us

Законодавство

Ерготерапевт – новий фах в медичній галузі

Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 року № 385» від 25 березня 2019 р № 668.

Наказ № 385 відтепер має нову назву «Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад, посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою, посад професіоналів у галузі охорони здоров’я та посад фахівців у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я».

До п. 1 наказу додано нові пп. 1.5 – 1.6, якими затверджено перелік посад медиків у закладах охорони здоров’я та посад фахівців у медичній галузі.

Так, до професіоналів охорони здоров’я віднесені фізичний терапевт та ерготерапевт, а серед посад фахівців затверджені посади їхніх асистентів.

Відповідно, до переліку Лікарських посад у закладах охорони здоров’я додано нову позицію № 139 – лікар фізичної та реабілітаційної медицини.

Законодавство

Кому потрібна постдокторантура? Опитування МОН закінчиться 29 листопада

Міністерство освіти і науки України запрошує науковців, представників громадських об’єднань та окремих експертів долучитися до опитування щодо запровадження програми постдокторантури у вишах та наукових установах.

Зібрана інформація допоможе МОН розробити якісну програму постдокторантури у вишах та наукових установах, проект якої можна переглянути за посиланням.

Надати відповіді на запитання можна за цим посиланням до 29 листопада 2019 р.

Читати далі

Законодавство

Набір іноземців на навчання доручать центру міжнародної освіти

Міністерство освіти і науки України опублікувало для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2013 року № 1541».

Проект розроблено відповідно до Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 р. № 684 з метою удосконалення правового регулювання здобуття вищої освіти іноземцями та особами без громадянства, які прибувають в Україну на навчання.

Відповідно до проекту «Порядок організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства» та «Порядок видачі іноземцям та особам без громадянства запрошень на навчання (стажування) в Україні та їх реєстрації» викладено у новій редакції та уповноважено державне підприємство «Український державний центр міжнародної освіти» Міністерства освіти і науки України на:

  • організацію набору іноземців на навчання;
  • ведення електронного журналу обліку запрошень на навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства;
  • реєстрацію запрошень на навчання (стажування), заповнених закладами освіти і науковими установами, в електронному журналі.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 13 грудня 2019 р. на електронну адресу m_globa@mon.gov.ua.

Читати далі

Законодавство

Підприємцям з інвалідністю, отриманою в АТО, – державну підтримку

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” щодо розвитку власної справи фізичною особою-підприємцем з інвалідністю, отриманою внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції» № 0960.

Запропоновано внести зміни до ст.ст. 14-1, 14-2, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», якими передбачити, що:

фізичній особі – підприємцю з інвалідністю, отриманою внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення надається безповоротна одноразова фінансова допомога на розвиток власної справи.

На думку ініціаторів законопроекту, він покликаний усунути несправедливість  в розподілі держпідтримки, адже відповідно до ч. 3 ст. 14-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємствам та організаціям осіб з інвалідністю надається державна допомога у вигляді пільг з оподаткування, поворотної та безповоротної фінансової допомоги, а фізичні особи – підприємці з інвалідністю такої підтримки позбавлені.

Читати далі

В тренді

Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров`я України від 28 жовтня 2002 року № 385
||
№ Документа: 668
Дата прийняття: 25.03.2019
Дата набрання чинності: 21.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 19.04.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 417/33388
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров`я України від 28 жовтня 2002 року № 385
||
№ Документа: 668
Дата прийняття: 25.03.2019
Дата набрання чинності: 21.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 19.04.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 417/33388
Внутрішній номер документа: Немає