Connect with us

Законодавство

Фінансові операції зупинятимуть в разі виникнення підозр

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку прийняття Державною службою фінансового моніторингу України рішень (доручень) про зупинення фінансових операцій» від 14 січня 2021 р. № 8.

Відповідно до затвердженого Порядку Держфінмоніторинг приймає рішення або надає відповідні доручення у разі:

  • отримання запиту уповноваженого органу іноземної держави – відповідно до абз. 3 ч. 3 ст. 31 Закону від 6 грудня 2019 р. № 361-IX (далі – Закон);
  • отримання повідомлень про фінансові операції, здійснення яких зупинено на підставі ч. 1 ст. 23 Закону, – відповідно до ч. 2 ст. 23 Закону;
  • виникнення підозр – відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону;
  • наявності мотивованої підозри – відповідно до абз. 3 ч. 9 ст. 23 Закону;
  • не підтвердження за результатами перевірки ознак легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, або вчинення іншого кримінального правопорушення – відповідно до абз. 2 ч. 9 ст. 23 Закону;
  • отримання від правоохоронного органу інформації, передбаченої абз. 5 або 6 ч. 9 ст. 23 Закону, – відповідно до абз. 7 ч. 9 ст. 23 Закону.

Рішення (доручення) Держфінмоніторингу підлягають виконанню суб’єктом або уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб негайно з моменту їх отримання або з дати, зазначеної в рішеннях (дорученнях), та можуть доводитись до виконання суб’єкту або уповноваженій особі Фонду в електронній або паперовій формі.

Держфінмоніторинг повідомляє про прийняття рішення щодо подальшого зупинення фінансових операцій або зупинення видаткових фінансових операцій правоохоронні органи, уповноважені приймати рішення відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, у порядку, визначеному законодавством.

Водночас, визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства фінансів України від 28 грудня 2015 р. № 1200 «Про затвердження Порядку прийняття Державною службою фінансового моніторингу України рішення про зупинення фінансових операцій».

Законодавство

100 млн доларів позики на фінансування малого та середнього бізнесу

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку інвестиційного проекту «Додаткове фінансування для протидії COVID-19 в рамках Проекту доступу до довготермінового фінансування» від 19 квітня 2021 р. № 369, якою визнано за доцільне залучення акціонерним товариством «Державний експортно-імпортний банк України» позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для реалізації вказаного інвестиційного проекту в розмірі 100 млн доларів США.

Міністерство фінансів України інформує, що зазначеним проектом передбачено надання експортоорієнтованим малим та середнім підприємствам доступу до довготермінового фінансування.

Читати далі

Законодавство

90 млн доларів для екстреного реагування на COVID-19 та вакцинацію в Україні

Опубліковано

on

Набрало чинності розпорядження Кабінету Міністрів України «Про залучення позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для реалізації інвестиційного проекту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» від 21 квітня 2021 р. № 345-р, яким визнано за доцільне залучення позики від МБРР для реалізації вказаного інвестиційного проекту в розмірі 90 млн доларів США.

Читати далі

Законодавство

У СЕП не братимуть комісію за виплату 8 000 грн держдопомоги

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення зміни до Тарифів на послуги (операції), що надаються (здійснюються) Національним банком України в системі електронних платежів та у сфері розрахунково-касового обслуговування» від 21 квітня 2021 р. № 33.

Доповненням до вказаних Тарифів, затверджених постановою Правління Національного банку України від 12 серпня 2003 р. № 333, скасовано плату за оброблення електронних розрахункових документів та електронних розрахункових повідомлень банку в системі електронних платежів Національного банку за операціями з виплати допомоги застрахованим особам/повернення на рахунок відправника незарахованої суми коштів допомоги, що здійснюються відповідно до Порядку надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2021 р. № 328.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку прийняття Державною службою фінансового моніторингу України рішень (доручень) про зупинення фінансових операцій
||
№ Документа: 8
Дата прийняття: 14.01.2021
Дата набрання чинності: 19.03.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 05.03.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 297/35919
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку прийняття Державною службою фінансового моніторингу України рішень (доручень) про зупинення фінансових операцій
||
№ Документа: 8
Дата прийняття: 14.01.2021
Дата набрання чинності: 19.03.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 05.03.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 297/35919
Внутрішній номер документа: Немає