Connect with us

Законодавство

Компенсацію за житло учасники АТО отримуватимуть на рахунки зі спеціальним режимом використання

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей» від 28 березня 2018 р. № 214, якою затверджено Порядок та Умови забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей, а також Порядок виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей.

Порядок та Умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав, для осіб з інвалідністю I-II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з перебуванням у таких державах.

Перелік осіб, що мають право на отримання житла, або грошової компенсації конкретизовано у абз. 1 п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з урахуванням черговості. Всього Порядком передбачено 7 ступенів черговості. Вимога щодо обов’язкового перебування на квартирному обліку не поширюється на малолітніх і неповнолітніх дітей, які є членами сім’ї загиблого.

Головним розпорядником коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Міністерство соціальної політики України. Розпорядниками субвенції –
регіональні підрозділи соціального захисту населення органів місцевого самоврядування.

Обов’язок щодо перерахування коштів субвенції покладено на Державне казначейство України. Міністерство соціальної політики зобов’язане щокварталу до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, подати зведений звіт про використання бюджетних коштів Міністерству фінансів України.

На місцевому рівні утворюються спеціальні комісії для перевірки наданих громадянами відомостей про необхідність отримання грошової компенсації. До складу комісії входять представники виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, структурних підрозділів районних, районних у м. Києві держадміністрацій з питань соціального захисту населення, економіки, фінансів, квартирного обліку, капітального будівництва, всеукраїнських громадських об’єднань ветеранів (за їх згодою).

Орган соціального захисту населення протягом п’яти робочих днів з дати прийняття заяви з усіма необхідними документами обстежує матеріально-побутові умови заявника, про що складає акт за формою, встановленою Мінсоцполітики, а після складення вносить комісії подання про виплату грошової компенсації.

Під час ухвалення рішення про призначення грошової компенсації малолітнім чи неповнолітнім дітям загиблого, в тому числі усиновленим ним, комісія може включити в розрахунок особу, з якою вони фактично проживають, якщо ця особа є членом сім’ї загиблого і потребує поліпшення житлових умов.

Комісія не пізніше ніж через три робочі дні з дати прийняття рішення про призначення грошової компенсації надсилає копію рішення заявнику із зазначенням розміру належної йому грошової компенсації, а також структурному підрозділу з питань соціального захисту населення обласної, Київської міської держадміністрації.

Заявник може оскаржити в суді рішення комісії щодо розміру призначеної йому грошової компенсації.

Після отримання копії рішення комісії про призначення грошової компенсації заявник звертається до відділення публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» із заявою про відкриття поточного рахунка із спеціальним режимом використання. До заяви додається копія рішення комісії про призначення грошової компенсації.

Члени сім’ї загиблого та особи з інвалідністю протягом року з дня зарахування коштів грошової компенсації на спеціальний рахунок в уповноваженому банку самостійно використовують призначену їм грошову компенсацію на придбання житла як у прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному або вторинному ринку, так і шляхом інвестування в об’єкти житлового будівництва відповідно до законів України «Про інвестиційну діяльність» і «Про кооперацію» в будь-якому населеному пункті на території України. У випадку придбання приватного житлового будинку, грошові кошти можуть бути спрямовані на купівлю земельної ділянки, на якій розміщується будинок.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій подають щомісяця Мінсоцполітики інформацію про житло, придбане членами сімей загиблих та осіб з інвалідністю.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей
||
№ Документа: 214
Дата прийняття: 28.03.2018
Дата набрання чинності: 30.03.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей
||
№ Документа: 214
Дата прийняття: 28.03.2018
Дата набрання чинності: 30.03.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає