Connect with us

Законодавство

Маломобільним учасникам дорожнього руху – право на безпеку

Опубліковано

Кабінетом Міністрів України внесено проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про дорожній рух» щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в кріслах колісних» № 7486, що має на меті захист  прав осіб з інвалідністю, що рухаються в кріслах колісних, а також інших представників маломобільних груп населення на безпечний рух.

Законопроектом вітчизняне законодавство врегульовується відповідно до Європейської угоди (Женева, 1971 рік) ), що доповнює Конвенцію про дорожній рух, відкриту для підписання у Відні  8 листопада 1968 р., якою до пішоходів прирівнюються особи, які переміщуються в інвалідних колясках, що приводяться в рух ними самими або що рухаються із швидкістю пішохода. Сьогодні в Україні осіб, які рухаються в кріслах колісних з двигуном, не віднесено до учасників дорожнього руху, тому вони фактично позбавлені права на безпечний рух.

У разі прийняття законопроекту в Законі «Про дорожній рух» з’явиться  нова стаття під № 19-1, яка носитиме назву: «Основні права і обов’язки осіб, які рухаються в кріслах колісних». Відповідно до неї, особи, які рухаються в кріслах колісних, мають право:

  1. рухатися по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках зі швидкістю пішохода;
  2.  їздити по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю.

Особи, які рухаються в кріслах колісних зі швидкістю пішохода по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках, матимуть право на переважне перетинання проїзної частини по позначених пішохідних переходах. Під час руху матимуть виконувати вимоги, що стосуються пішоходів.

Особи, які рухаються в кріслах колісних по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю, повинні будуть пересуватися в напрямку руху транспортних засобів по правій крайній смузі. Під час руху вони дотримуватимуться вимог, що стосуються велосипедистів.

Особи, які рухаються в кріслах колісних, не матимуть права перевозити вантажі, що заважають керуванню, буксирувати причепи, перевозити пасажирів.

Крісла колісні необхідно буде обладнати світловідбивними пристроями, а під час руху в темний час доби по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю – зовнішніми світловими приладами.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.