Connect with us

Законодавство

Міжнародну військову допомогу залучатимуть за новим Порядком

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2024 р. № 168, якою затверджено Порядок організації взаємодії центральних органів виконавчої влади, інших державних органів щодо залучення, отримання, передачі, обліку, моніторингу та контролю за використанням міжнародної військової допомоги для задоволення потреб сил безпеки і сил оборони у період воєнного стану.

Згідно з Порядком міжнародна військова допомогаце цільова адресна допомога, що надається силам безпеки і силам оборони відповідно до визначеної ними потреби державами-партнерами на безоплатній та безповоротній основі з метою підтримки України під час воєнного стану у вигляді озброєння, військової та спеціальної техніки, матеріально-технічних засобів, робіт і послуг, інших не заборонених законодавством ресурсів, крім фінансових ресурсів у національній чи іноземній валюті.

Зокрема передбачено, що Міноборони разом з центральними органами виконавчої влади, іншими державними органами організовує залучення міжнародної військової допомоги для задоволення потреб сил безпеки і сил оборони.

Читайте також: Списання військового майна на час воєнного стану – без затверджень та погоджень

Для залучення міжнародної військової допомоги Міноборони, центральні органи виконавчої влади, інші державні органи:

  • ініціюють звернення до держав-партнерів шляхом надсилання відповідних запитів, листів про надання Україні міжнародної військової допомоги;
  • проводять перемовини, консультації з офіційними представниками держав-партнерів з питань надання Україні міжнародної військової допомоги;
  • беруть участь у тестових випробуваннях та презентаціях відповідних зразків озброєння, військової та спеціальної техніки, які можуть бути надані Україні як міжнародна військова допомога;
  • здійснюють інші заходи.

Представники центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, держав-партнерів (за згодою), а також сил безпеки і сил оборони можуть залучатися до діяльності логістичних пунктів, Оперативної групи при Групі сприяння безпеці – Україна (Security Assistance Group – Ukraine), Міжнародного донорського координаційного центру (International Donors Coordination Center) та інших органів, що утворюватимуться з метою організації постачання міжнародної військової допомоги для задоволення потреб сил безпеки і сил оборони.

Координація роботи логістичних пунктів здійснюється органом управління логістичним забезпеченням Збройних Сил у взаємодії з апаратами військових аташе при посольствах України у державах-партнерах, органами міжнародного співробітництва Міноборони та Збройних Сил. Порядок створення, функціонування та припинення діяльності логістичних пунктів визначається Міноборони.

Центральні органи виконавчої влади, інші державні органи подають через Міноборони до Генерального штабу Збройних Сил пропозиції щодо:

Читайте також: Заборонено публічні закупівлі в Ірану та пов’язаних з ним осіб

  • формування потреби в озброєнні, військовій та спеціальній техніці, матеріально-технічних засобах, роботах і послугах, необхідних для задоволення потреб сил безпеки і сил оборони;
  • здійснення підготовки особового складу (підрозділів), що планується передати у підпорядкування Головнокомандувачу Збройних Сил.

Потреба сил безпеки і сил оборони у міжнародній військовій допомозі формується і передається засобами інформаційно-комунікаційної системи програмного продукту «Коровай» або іншими інформаційно-комунікаційними системами з урахуванням вимог законодавства у сфері захисту інформації з обмеженим доступом.

Головнокомандувач Збройних Сил за пропозицією Генерального штабу Збройних Сил визначає органи військового управління Збройних Сил, на які покладаються функції з формування узагальненої потреби у міжнародній військовій допомозі, отримання, обліку, розподілу, моніторингу та здійснення контролю за використанням міжнародної військової допомоги за класами постачання, визначеними у Порядку логістичного забезпечення сил оборони під час виконання завдань з оборони держави, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1208.

З метою узгодження дій центральних органів виконавчої влади, інших державних органів питання щодо залучення міжнародної військової допомоги можуть виноситися на розгляд Координаційного центру забезпечення сил безпеки і оборони України.

Унормовано й порядок отримання, передачі, обліку, моніторингу та контролю за використанням міжнародної військової допомоги в силах безпеки і силах оборони.

Постанова діє у період воєнного стану та 180 днів з дня його припинення чи скасування.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку організації взаємодії центральних органів виконавчої влади, інших державних органів щодо залучення, отримання, передачі, обліку, моніторингу та контролю за використанням міжнародної військової допомоги для задоволення потреб сил безпеки і сил оборони у період воєнного стану
||
№ Документа: 168
Дата прийняття: 13.02.2024
Дата набрання чинності: 17.02.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку організації взаємодії центральних органів виконавчої влади, інших державних органів щодо залучення, отримання, передачі, обліку, моніторингу та контролю за використанням міжнародної військової допомоги для задоволення потреб сил безпеки і сил оборони у період воєнного стану
||
№ Документа: 168
Дата прийняття: 13.02.2024
Дата набрання чинності: 17.02.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає