Connect with us

Законодавство

Звільнення від оподаткування благодійної допомоги військовим – незалежно від наявності у них статусу УБД

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 11011 щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої протягом дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану на користь військовослужбовців, що не мають статусу учасника бойових дій. 

Ініціатори законопроекту зазначають, що відповідно до наданого ДПС України тлумачення абз. 2 пп. «в» пп. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України благодійна допомога, яку надає благодійна організація чи волонтер військовослужбовцю, не підлягає оподаткуванню лише у разі, якщо такий військовослужбовець є учасником бойових дій за умови підтвердження останнім свого правового статусу та отримання відповідного посвідчення.

Таким чином, якщо благодійна організація чи волонтер (фізична особа) надають благодійну допомогу військовослужбовцю без статусу учасника бойових дій, то з суми такої благодійної допомоги має бути сплачено 18% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та 1.5% військового збору.

Читайте також: ТЦК працюватимуть цілодобово

Аналогічна ситуація й щодо питання застосування абз. 2 пп. «а» пп. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

Зважаючи на дані Міністерства оборони України, відсоток військовослужбовців Збройних Сил України, які мають статус учасника бойових дій, станом на 1 грудня 2023 р. складає 40%. Тобто надання такої благодійної допомоги іншим 60% військовослужбовців призводить до необхідності сплати податків благодійними організаціями та волонтерами.

З огляду на це, змінами до абз. 2 пп. «а» та пп. «в» пп. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу передбачається звільнення від оподаткування благодійної допомоги, що виплачується на користь військовослужбовців незалежно від наявності у них статусу учасника бойових дій.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.