Connect with us

Законодавство

Мобілізація

Опубліковано

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки розглянув усі 4 269 поправок, поданих народними депутатами до другого читання відповідного проекту закону.

Читайте також: Економічна модель бронювання військовозобов’язаних

Про це заявив народний депутат від «Голосу», секретар комітету Роман Костенко в коментарі «Українській правді». «Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки пройшов усі поправки до законопроекту про мобілізацію». Водночас це не означає, що документ уже готовий до розгляду в другому читанні в сесійній залі парламенту. Тепер члени Комітету з питань нацбезпеки працюватимуть над додатковими комітетськими правками і формуванням фінальної порівняльної таблиці. Початок розгляду законопроекту в сесійній залі парламенту залежатиме від термінів завершення цієї роботи.

Передісторія. Верховна Рада 7 лютого ухвалила в першому читанні урядовий законопроект про мобілізацію. Народні депутати подали до другого читання документа 4 269 поправок.

Читайте також: Військова частина не може ініціювати встановлення в судовому порядку факту смерті військовослужбовця з метою передання закріпленого за ним майна

Зазначимо й те, що профільний комітет ВРУ напрацьовує проект закону до розгляду в другому читанні з 27 лютого. Серед іншого його члени підтримали пропозиції щодо надання відстрочки від мобілізації для аспірантів усіх форм навчання, а також виключення із законопроекту норми щодо заходів впливу за ухилення від мобілізації. Водночас депутати відхилили правки щодо бронювання військовозобов’язаних, які отримують певну зарплату та сплачують податки.

Натомість Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив зі свого боку, що проект закону про мобілізацію в сесійній залі можуть розглядати впродовж одного – кількох тижнів, якщо народні депутати наполягатимуть на всіх поправках, за відсутності цього – розглянуть документ швидше.

Читайте також: Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.