Connect with us

Законодавство

«Напуваймо» залізних коней тільки Євро 5

Набрала чинності норма постанови КМУ «Про затвердження Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив» від 1 серпня 2013 р. № 927 про те, що кожна АЗС в Україні має пропонувати автомобільне паливо вищого класу, а саме – Євро 5.

В п. 26 постанови № 927 зазначається, що  кінцевий строк введення в обіг автомобільних бензинів та дизельного палива екологічного класу Євро 4 – до 31 грудня 2017 р..

Що ж собою являє екологічний клас?

Екологічний клас (Євро 3, Євро 4, Євро 5) – критерії, за якими визначають рівень екологічної безпеки автомобільного бензину та дизельного палива. Що вищий клас, то більш екологічним є паливо.

Чому Євро 5 кращий?

З 1 січня 2018 р. забороняється використання в автомобільних бензинах екологічного класу Євро 5 добавок (присадок) з концентрацією марганцю більше ніж 6 міліграмів на один куб. дециметр. Окрім того, в автомобільному паливі, що відповідає класу Євро 5, показник вмісту сірки не повинен перевищувати 10 міліграм на один кілограм, тоді як у класі Євро 4 він може доходити до 50, а в Євро 3 – до 150.

Отже, Євро 5 є більш екологічним, а вимога виключної реалізації саме цього класу пального зміцнює європейський вектор просування України.

Читати далі
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.