Connect with us

Законодавство

НАЗК зможе перевіряти активи, які вже перевірялися раніше

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо приведення окремих його положень у відповідність до висновків Європейської Комісії щодо України, викладених у Звіті від 8 листопада 2023 року».

У Міністерстві юстиції України нагадали, що Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» від 20 вересня 2023 р. № 3384-IX внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», зокрема:

– ст. 51-1 доповнено ч. 7, якою передбачено, що під час проведення повної перевірки декларації Національне агентство з питань запобігання корупції не здійснює перевірку підстав набуття об’єктів нерухомості і транспортних засобів, набутих суб’єктом декларування або членом його сім’ї у власність до дня обрання (призначення) особи на посаду, у зв’язку з перебуванням на якій в особи вперше виник обов’язок подання декларацій;

Читайте також: Надмірна дискреція, або Чому не можна приймати законопроект № 10100?

– ст. 51-3 доповнено ч. 5, яка передбачає, що не можуть бути предметом повторної перевірки відомості, зазначені за попередній період суб’єктом декларування у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вже були предметом перевірки Національного агентства та за результатами перевірки яких порушень не виявлено.

Водночас, Європейська Комісія у Звіті звернула увагу на необхідність скасування обмежень повноважень Національного агентства стосовно продовження перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та щодо перевірки майна, набутого декларантами до призначення на посаду державної служби, без шкоди для правил, що застосовуються до національної безпеки під час воєнного стану. З огляду на це, виникла необхідність приведення окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» у відповідність до висновків Європейської Комісії.

Таким чином, змінами до Закону України «Про запобігання корупції» запропоновано ч. 7 ст. 51-1 виключити, а ч. 5 ст. 51-3 викласти у новій редакції, згідно з якою повна перевірка декларації проводиться в частині об’єктів декларування, не охоплених повною перевіркою декларацій відповідного суб’єкта декларування за попередні періоди, крім випадків, коли Національне агентство отримало нову інформацію щодо об’єкта, який перевірявся, або якщо наявні нові джерела інформації, що не були відомі чи не були доступні Національному агентству під час проведення попередньої повної перевірки.

Нагадаємо, Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Continue Reading

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.