Connect with us

Законодавство

Не більше 2 тис. тон небезпечних речовин в одному місці

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Правил техногенної безпеки» від 5 листопада 2018 р. № 879.

Правила є обов’язковими для міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, місцевих держадміністрацій та самоврядування, підприємців і підприємств  незалежно від форм власності щодо організації техногенної безпеки.

Працівники органів влади та підприємств, на яких покладено відповідні функції з організації безпеки, відповідно до Кодексу цивільного захисту України, за результатами аналітичного даних про стан техногенної безпеки включають до планів заходів цивільного захисту, а також планів локалізації і ліквідації аварій заходи з реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру, спрямовані на запобігання або усунення аварій, критичного стану, небезпечних руйнувань, тощо.

На території небезпечних об’єктів (де можуть бути спричинені надзвичайні техногенні ситуації), що розташовані в міській зоні, допускається утримувати небезпечні хімічні речовини (далі – НХР) в обсягах, передбачених проектними нормами зберігання та технологічними регламентами.

На небезпечних об’єктах, розташованих у заміській зоні, кількість НХР не може перевищувати 2 тис. тон у разі зберігання на одному майданчику чи у будівлі, якщо вони розташовані на відстані не менше ніж 500 м один від одного.

Забезпечення безпеки на небезпечних територіях та у зонах можливого ураження здійснюється шляхом:

  • опрацювання інформації про аварійні ситуації та аварії;
  • прогнозування масштабів можливих надзвичайних ситуацій;
  • інформування суб’єктів господарювання, які можуть опинитися в прогнозованих зонах надзвичайних ситуацій;
  • включення до галузевих, регіональних та місцевих програм  заходів із забезпечення техногенної безпеки;
  • забезпечення навчання з питань техногенної безпеки посадових осіб органів влади та суб’єктів господарювання;
  • створення матеріального резерву для запобігання і ліквідації негативних наслідків та надання термінової допомоги постраждалому населенню; тощо.

Резерви підготовлюють з урахуванням максимальних прогнозів виникнення техногенних ситуацій з урахуванням обсягів робіт із ліквідації їх наслідків.

Інформування передбачає доведення органами управління цивільного захисту через засоби масової інформації, телерадіомережі відомостей про надзвичайні ситуації, що прогнозуються або виникли, з визначенням їх класифікації, меж поширення і наслідків, про способи та методи захисту від них.

Підприємства, які не належать до небезпечних об’єктів, але потрапляють у зону можливих негативних ситуацій,  повинні зберігати засоби індивідуального захисту органів дихання (далі – ЗІЗ ОД) в місцях, що знаходяться поруч із маршрутами виведення працівників із підприємства.

Маршрути виходу до безпечних місць збору у випадку виникнення аварії відображаються у посадових інструкціях працівників підприємств.

Респіратори мають зберігатися в герметичних поліетиленових пакетах. Дозволяється розбирати ЗІЗ ОД на нетривалий час для проведення технічного обслуговування та сушіння.

Водночас втратив чинність наказ Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 15 серпня 2007 р. № 557.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Правил техногенної безпеки
||
№ Документа: 879
Дата прийняття: 05.11.2018
Дата набрання чинності: 02.01.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 27.11.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 1346/32798
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Правил техногенної безпеки
||
№ Документа: 879
Дата прийняття: 05.11.2018
Дата набрання чинності: 02.01.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 27.11.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 1346/32798
Внутрішній номер документа: Немає