Connect with us

Законодавство

Небанківські фінустанови мають попереджати клієнтів про наслідки невиконання умов споживчого кредиту

Опубліковано

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 18 жовтня 2023 р. № 130, якою уточнено вимоги до інформаційного забезпечення фінансовими установами споживачів щодо надання послуг споживчого кредитування.

Як пояснили у Національному банку, йдеться про порядок та спосіб розкриття істотних характеристик послуги з надання споживчого кредиту на власному веб-сайті фінансової установи та в рекламі.

Для ефективного інформування споживача на переддоговірному етапі істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту мають розкриватися разом з іншими умовами кредиту, а не приховуватися на веб-сторінках та в розділах, не пов’язаних із послугою. Така ж умова стосується й попереджень споживача про можливі для нього наслідки в разі користування такою фінансовою послугою або невиконання споживачем обов’язків згідно з договором про споживчий кредит.

Читайте також: Таємниці фінансових операції розкриватимуть на запити арбітражних керуючих

У разі розміщення інформації про послугу споживчого кредитування на веб-сайтах, які не є власними веб-сайтами фінансової установи, кредитодавець забезпечує розміщення разом із рекламною інформацією гіперпосилань на власний веб-сайт, де розкрито такі істотні характеристики та попередження  щодо послуги з надання споживчого кредиту.

Крім того, уточнено спосіб розкриття істотних характеристик послуги з надання споживчого кредиту в рекламному макеті. Небанківські фінансові установи, які відповідно до законодавства України мають право надавати споживчі кредити та які до теперішнього часу не реалізували функціонал калькуляторів загальних витрат за послугою з надання споживчого кредиту на власних веб-сайтах, зобов’язуються забезпечити розміщення та функціонування таких калькуляторів з 1 січня 2024 р.

На приведення діяльності небанківських фінансових установ у відповідність до затверджених змін передбачено перехідний період 1 місяць.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України
||
№ Документа: 130
Дата прийняття: 18.10.2023
Дата набрання чинності: 21.10.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України
||
№ Документа: 130
Дата прийняття: 18.10.2023
Дата набрання чинності: 21.10.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає