Connect with us

Законодавство

Незаконно встановлені лічильники газу демонтуватимуть самі газопостачальники

Опубліковано

На розгляд Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки направлено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (щодо здійснення демонтажу загальнобудинкових лічильників газу, встановлених у багатоквартирних будинках без згоди співвласників багатоквартирного будинку)» від 5 березня 2018 р. № 8096.

Оскільки 21 грудня 2017 р. прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу», яким визначається, що загальнобудинковий лічильник газу може бути встановлений лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку, до вступу в дію Закону постачальники газу вже встигли встановити значну частину загальнобудинкових лічильників без згоди співвласників багатоквартирного будинку.

Це ставить в нерівні умови споживачів природного газу, а отже  існує необхідність у внесенні змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо визначення чіткого порядку демонтажу загальнобудинкових лічильників, встановлених без згоди співвласників багатоквартирних будинків.

Згідно з законопроектом № 8096, фінансування робіт з демонтажу загальнобудинкового лічильника газу, встановленого у багатоквартирному будинку без згоди співвласників, здійснюється за рахунок коштів суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території.

У разі нездійснення такого демонтажу, Національна комісія регулювання електроенергетики України зможе накласти на суб’єкта господарювання штраф у розмірі до 25 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.