Connect with us

Законодавство

Нові вимоги до реєстрації обтяжень рухомого майна

Опубліковано

Постановою Кабінету Міністрів України № 1023 внесено зміни до Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна, доповнивши його пунктом 61:
«Державна реєстрація відомостей про зміну обтяження у зв’язку з обов’язковим продажем акцій акціонерами на вимогу особи, яка є власником домінуючого контрольного пакета акцій, або осіб, що діють спільно і є власниками такого пакета акцій, здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених статтею 652 Закону України “Про акціонерні товариства” за заявою зазначеної особи (зазначених осіб)».

Якщо раніше відомості вносилися на підставі заяви обтяжувача чи уповноваженої ним особи, то відтепер для визначеної вище категорії осіб обов’язковим є подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку і до товариства повідомлення (за формою, затвердженою Комісією) про набуття права власності на домінуючий контрольний пакет акцій, в якому має бути зазначено:

  1. кількість акцій товариства, що належали особі та її афілійованим особам до набуття домінуючого контрольного пакета акцій товариства;
  2. структуру власності особи та її афілійованих осіб (якщо станом на дату повідомлення афілійованим особам належали акції товариства);
  3. ціну, передбачену пунктами 1 та 2 частини п’ятої цієї статті;
  4. дату набуття домінуючого контрольного пакета акцій товариства.

Товариство ж не пізніше наступного робочого дня з дати отримання повідомлення зобов’язане розмістити його на своєму веб-сайті та у загальнодоступній інформаційній базі даних про ринок цінних паперів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Окрім цих власник/власники домінуючого контрольного пакета акцій мають виконати цілу низку вимог ст. 652 Закону України “Про акціонерні товариства” за заявою зазначеної особи (зазначених осіб)» для внесення обтяження до Реєстру.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.