Connect with us

Законодавство

Новий механізм випуску, обігу та погашення податкових векселів на нафтопродукти, що реалізуються без сплати акцизного податку

Прийнято постанову КМУ «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» № 21.

Порядок визначає механізм випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, які реалізуються із застосуванням нульової ставки акцизного податку або ввезення яких здійснюється без сплати акцизного податку відповідно до п.п. 229.4.1, 229.5.1 229.6.1, 229.7.1 Податкового кодексу України.

Визначається, що векселедавцем є суб’єкт господарювання – виробник хімічної продукції, який отримує від підприємства-виробника або ввозить на митну територію України нафтопродукти та/або речовини з метою їх використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості, при цьому векселедержателем є контролюючий орган за місцем реєстрації векселедавця.

Також, Порядок передбачає, що  векселедавець зобов’язаний видати векселедержателю належним чином оформлений податковий вексель, а обов’язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем. Податковий вексель вважається погашеним у разі документального підтвердження факту цільового використання нафтопродуктів та/або речовин.

Строк, на який видається податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днів, що обраховуються з дати:

  • авалювання банком – у разі його видачі до отримання нафтопродуктів та/або речовин від підприємства-виробника;
  • оформлення митної декларації – у разі його видачі до ввезення нафтопродуктів та/або речовин на митну територію України.

Разом з тим, втратили чинність постанова Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 р. № 1068 «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів з метою використання як сировини для виробництва у хімічній промисловості» та  постанова Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2013 р. № 69 «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості».

Continue Reading
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.