Connect with us

Законодавство

Новий порядок інформування про діяльність надавачів електронних довірчих послуг

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства цифрової трансформації України «Про затвердження Порядку надання центральному засвідчувальному органу інформації про діяльність надавачів електронних довірчих послуг та засвідчувального центру» від 3 березня 2021 р. № 28.

Відповідно до затвердженого Порядку кваліфіковані надавачі та засвідчувальний центр зобов’язані щороку надавати центральному засвідчувальному органу в електронній формі інформацію щодо наданих кваліфікованих електронних довірчих послуг за попередній рік до:

  • 31 грудня в 2021 році;
  • 15 січня, починаючи з 2022 року.

Кваліфіковані надавачі та засвідчувальний центр надають інформацію щодо наданих кваліфікованих електронних довірчих послуг за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку:

  • кількості кваліфікованих сертифікатів електронних підписів та печаток, сформованих (чинних, блокованих, скасованих) за попередній рік та чинних на кінець року;
  • кількості кваліфікованих електронних позначок часу, сформованих за попередній рік.

Кваліфіковані надавачі та засвідчувальний центр надають інформацію щодо кількості користувачів електронних довірчих послуг, яким видано кваліфіковані сертифікати відкритих ключів, за формою згідно з додатком 2 до Порядку:

– унікальних підписувачів – фізичних осіб, ідентифікованих за їх унікальним набором ідентифікаційних даних (реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до закону), або унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі), незалежно від кількості сформованих для таких осіб кваліфікованих сертифікатів електронних підписів чи отриманих ними послуг, а також незалежно від кількості юридичних осіб, яких вони можуть представляти;

– унікальних створювачів електронної печатки – юридичних осіб, ідентифікованих за їх кодами згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України, незалежно від кількості сформованих для таких осіб кваліфікованих сертифікатів електронних печаток чи отриманих ними послуг, а також незалежно від кількості у таких юридичних осіб представників;

– інших унікальних користувачів електронних довірчих послуг.

Кваліфіковані надавачі надають інформацію щодо кількості користувачів електронних довірчих послуг, яким надано кваліфіковані електронні довірчі послуги, не пов’язані з видачею кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів, за формою згідно з додатком 3 до Порядку:

  • кваліфіковану електронну довірчу послугу реєстрованої електронної доставки;
  • кваліфіковану електронну довірчу послугу із зберігання кваліфікованих електронних підписів, печаток, електронних позначок часу та відповідних сертифікатів.

У разі отримання офіційного запиту центрального засвідчувального органу кваліфіковані надавачі та засвідчувальний центр зобов’язані протягом 10 робочих днів надати центральному засвідчувальному органу в електронній формі інформацію щодо наданих кваліфікованих електронних довірчих послуг в обсязі та за період, визначені в запиті.

Водночас, визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства юстиції України від 4 листопада 2019 р. № 3398/5 «Про затвердження Порядку подання до центрального засвідчувального органу інформації про діяльність надавачів електронних довірчих послуг та засвідчувального центру».

Адміністратору інформаційно-телекомунікаційної системи центрального засвідчувального органу – державному підприємству «ДІЯ» доручено щороку не пізніше 1 березня забезпечувати публікацію на офіційному веб-сайті центрального засвідчувального органу щорічних звітів за результатами проведення оцінки стану розвитку сфери електронних довірчих послуг.

Законодавство

Президент передав літак та гелікоптер на потреби армії

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про впорядкування використання об’єктів державної власності, що перебувають в управлінні Державного управління справами» від 9 квітня 2021 р. № 154/2021.

Президент погодився з пропозицією Міністерства оборони України та Державного управління справами щодо передачі літака Ан-148-100В (заводський номер 01-09) і вертольота Мі-8МТВ-1 (заводський номер 804М01), що перебувають в управлінні Державного управління справами, до сфери управління Міністерства оборони України.

Читати далі

Законодавство

Консультативна рада з питань забезпечення прав і свобод захисників України

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Питання Консультативної ради з питань забезпечення прав і свобод захисників України» від 9 квітня 2021 р. № 152/2021, яким перейменовано Консультативну раду з питань забезпечення гарантій прав і основоположних свобод осіб, які брали участь у захисті України, на Консультативну раду з питань забезпечення прав і свобод захисників України.

Відповідно до затвердженого Положення основними завданнями Консультативної ради є:

  • моніторинг стану забезпечення додержання гарантій захисту прав і основоположних свобод осіб, які відстоювали засади демократії, права та свободи людини під час Революції Гідності, учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, брали або беруть участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, осіб, які здійснювали волонтерську та правозахисну діяльність, інших осіб, які брали або беруть участь у захисті України; забезпечення гарантій верховенства права;
  • опрацювання та внесення пропозицій щодо відновлення порушених прав осіб, які брали або беруть участь у захисті України, здійснення помилування;
  • підготовка та внесення пропозицій щодо удосконалення законодавства України з питань забезпечення гарантій прав і основоположних свобод осіб, які брали або беруть участь у захисті України, а також щодо забезпечення справедливого правосуддя, застосування амністії.
Читати далі

Законодавство

Як отримати одноразову держдопомогу 8 000 грн?

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про додаткові заходи соціальної підтримки застрахованих осіб на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 7 квітня 2021 р. № 328.

Відповідно до затвердженого нею Порядку допомога надається найманим працівникам суб’єкта господарювання або фізичним особам – підприємцям, основний вид економічної діяльності яких зазначений першим у відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається заява на отримання допомоги, та відповідає видам, визначеним у переліку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236.

Перелік застрахованих осіб, яким допомога не надається, визначений у п. 4 Порядку.

Застрахована особа має право звернутися із заявою протягом 30 днів з дня запровадження на території відповідного регіону обмежувальних протиепідемічних заходів. Перебіг зазначено строку для отримання допомоги у зв’язку із запровадженням обмежувальних протиепідемічних заходів у лютому – березні 2021 р. починається через 10 днів з дня набрання чинності Законом від 30 березня 2021 р. № 1358-IX.

Заява формується та подається в електронній формі через «Портал Дія», у тому числі з використанням мобільного додатка «Дія». Застрахована особа заповнює заяву, яка формується програмними засобами «Порталу Дія», за формою згідно з додатком 1.

Перерахування допомоги проводиться АТ «Ощадбанк» на банківський рахунок (за стандартом IBAN) у банку, в якому відкрито рахунок, зазначений у заяві. Плата за розрахунково-інформаційне обслуговування під час оброблення електронних розрахункових документів у системі електронних платежів Національного банку не справляється.

Також встановлено, що Мінцифри формує та передає обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям, відповідним органам місцевого самоврядування, на території яких запроваджено обмежувальні протиепідемічні заходи, переліки застрахованих осіб для прийняття рішення щодо надання допомоги за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.

За заявами обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій надається/блокується доступ (підключення робочих місць) їх посадових осіб до «Порталу Дія» для формування та передачі відповідним органам місцевого самоврядування переліку застрахованих осіб. Зазначені заяви за формою згідно з додатком 2 надсилаються в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису до державного підприємства «ДІЯ» на адресу електронної пошти: portal@diia.gov.ua.

Окрім цього, зупинено дію постанов Кабінету Міністрів України:

– від 9 грудня 2020 р. № 1233;

– від 9 грудня 2020 р. № 1235.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку надання центральному засвідчувальному органу інформації про діяльність надавачів електронних довірчих послуг та засвідчувального центру
||
№ Документа: 28
Дата прийняття: 03.03.2021
Дата набрання чинності: 06.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 23.03.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку надання центральному засвідчувальному органу інформації про діяльність надавачів електронних довірчих послуг та засвідчувального центру
||
№ Документа: 28
Дата прийняття: 03.03.2021
Дата набрання чинності: 06.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 23.03.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає