Connect with us

Законодавство

Обшуки приміщень суб’єктів підприємництва пропонують проводити в присутності представника Ради бізнес-омбудсмена

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення роботи Бюро економічної безпеки України» № 10440.

Як пояснив Міністр юстиції Денис Малюська, пропонується змінити деякі положення КПК, щоб зробити роботу БЕБ більш дружньою для бізнесу, зокрема ст. 41 пропонується доповнити ч. 4, положеннями якої передбачити у кримінальних провадженнях надання підрозділам детективів або оперативно-технічним підрозділам письмових доручень на проведення слідчих (розшукових) дій, за винятком негласних слідчих (розшукових) дій, детективом Бюро економічної безпеки України або прокурором, який здійснює процесуальне керівництво у відповідному кримінальному провадженні.

Стаття 165 доповнюється ч. 5, положеннями якої удосконалюється порядок виконання ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів суб’єкта підприємницької діяльності, а саме встановлюється, що виконання вказаної ухвали здійснюється в присутності представника Ради бізнес-омбудсмена. Пропонованими змінами передбачено порядок повідомлення Ради бізнес-омбудсмена про здійснення тимчасового доступу до речей і документів, а також права і обов’язки представника Ради бізнес-омбудсмена та наслідки його нез’явлення.

Читайте також: Діяльність суб’єктів господарювання не блокуватимуть впродовж трьох місяців під час кримінальних проваджень щодо них

Аналогічні зміни запропоновано внести до ст. 236, положення яких стосуються виконання ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на обшук іншого володіння суб’єкта підприємницької діяльності, який здійснюється в присутності представника Ради бізнес-омбудсмена.

Змінами до ст. 216 пропонується досудове розслідування кримінальних правопорушень, передбачених ст. 201, 305 КК, що підслідні слідчим органам безпеки, віднести до підслідності БЕБ.

Необхідним також є внесення змін до ст. 214 з метою уточнення деяких повноважень службових осіб, уповноважених на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.