Connect with us

Законодавство

Оформлення паспорта за кордоном – за наявності військово-облікових документів

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2024 р. № 648, якою погоджено реалізацію до набрання чинності законом щодо надання адміністративних послуг громадянам України за межами України, але не більше шести місяців з дня набрання чинності цією постановою, експериментального проекту щодо надання адміністративних послуг громадянам України у сфері міграції за межами України.

Також установлено, що:

– розміщений за межами України відокремлений підрозділ (філія, представництво) державного підприємства, що належить до сфери управління Державної міграційної служби та є адміністратором Єдиного державного демографічного реєстру, здійснює прийняття документів для надання адміністративних послуг громадянам України у сфері міграції за межами України;

– Державна міграційна служба, державне підприємство, що належить до сфери управління Державної міграційної служби та є адміністратором Єдиного державного демографічного реєстру, забезпечує процедуру оформлення та видачі громадянам України, які перебувають за межами України, паспортів громадянина України, паспортів громадянина України для виїзду за кордон, документи для оформлення яких подані відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту щодо оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України, оформлення, обміну іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні, посвідки на постійне проживання під час їх перебування за межами України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 червня 2022 р. № 678.

Читайте також: Електронний військово-обліковий документ діятиме не більше року

Затверджено й Порядок реалізації експериментального проекту, що визначає процедуру прийняття у громадян України, які перебувають за межами України, документів для оформлення (у тому числі замість втрачених або викрадених), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також видачі їм оформлених документів розміщеним за межами України відокремленим підрозділом (філією, представництвом) державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС та є адміністратором Єдиного державного демографічного реєстру.

Серед іншого, передбачено, що оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років здійснюється за умови наявності у зазначених осіб військово-облікових документів.

Перевірка дійсності військово-облікових документів проводиться відповідно до законодавства.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про реалізацію експериментального проекту щодо надання адміністративних послуг громадянам України у сфері міграції за межами України
||
№ Документа: 648
Дата прийняття: 04.06.2024
Дата набрання чинності: 30.06.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про реалізацію експериментального проекту щодо надання адміністративних послуг громадянам України у сфері міграції за межами України
||
№ Документа: 648
Дата прийняття: 04.06.2024
Дата набрання чинності: 30.06.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає