Законодавство
Охорона праці для прикордонників
Набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Положення про проведення навчання з питань охорони праці та порядок допуску військовослужбовців Державної прикордонної служби України до виконання робіт» від 22 січня 2019 р. № 36.
Положення обов’язкове до виконання всіма органами та закладами освіти Державної прикордонної служби України.
Навчання з питань охорони праці може проводиться як загальноприйнятими методами, так і за сучасними видами навчання – модульного, дистанційного, тощо, чи з використанням аудіовізуальних, комп’ютерних систем / тренажерів.
Організацію навчання та перевірку знань здійснюють працівники відділу кадрів або інші спеціалісти за дорученням начальника органу Держприкордонслужби.
Військовослужбовці, які залучаються до виконання декількох видів робіт, проходитимуть навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці як з основного виду робіт, так і з тих, до яких вони залучаються.
Перевірка знань військовослужбовців з питань охорони праці, після вивчення лекцій та проведення семінарів, проводитиметься відповідно до тих нормативних актів з охорони праці, додержання яких входить до їхніх функціональних обов’язків.
Члени комісії з перевірки знань (спеціалісти служби охорони праці, представники юридичної, медичної, тилових та технічних служб) повинні також пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці.
Перевірка знань проводитиметься у формі тестування, заліку чи іспиту. Якщо особа показала незадовільні результати, то протягом 1 місяця проходить повторне навчання і повторну перевірку знань. Військовослужбовці, які не пройдуть навчання, інструктаж та перевірку знань з питань охорони праці не будуть допущенні до виконання робіт.
Військовослужбовці, які приймаються на військову службу та залучатимуться до робіт з підвищеною небезпекою, попередньо проходитимуть навчання та перевірку знань в навчальних центрах. Водночас такі військовослужбовці проходитимуть періодичну перевірку знань щороку комісіями органів Держприкордонслужби.
Начальники та їхні заступники, керівники служб та підрозділів, органів Держприкордонслужби, а також особи відповідальні за технічний стан і безпечну експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, та інші, проходитимуть навчання й перевірку знань з питань охорони праці 1 раз на 3 роки в навчальних центрах.
Інструктажі проводитимуть як вступні (зокрема вступ на службу курсанта), так і первинні (зокрема у разі переведення особи) чи повторні для певних виконуваних робіт.
Повторний інструктаж має проводиться не рідше:
- 1 разу на 3 місяці – для робіт з підвищеною небезпекою;
- 1 разу на 6 місяців – для решти робіт.
Може проводитись й позаплановий інструктаж курсантів під час проведення навчання у разі порушень ними нормативних актів з охорони праці, що можуть призвести або призвели до травм, аварій, пожеж тощо.
Цільовий інструктаж проводиться з військовослужбовцями:
- під час ліквідації аварії або стихійного лиха;
- у разі виконання робіт, не пов’язаних з їх функціональними обов’язками.
You must be logged in to post a comment Login