Connect with us

Законодавство

Оприлюднено звіт про результати роботи Комітету з питань охорони здоров’я за останні 16 місяців

Комітет Верховної ради України з питань охорони здоров’я оприлюднив свій звіт про роботу в період з вересня 2016 р. до грудня 2017 р.

Серед результатів роботи:

  1. прийнято 6 законодавчих актів, що регулюють питання охорони здоров’я та медичної освіти в Україні;
  2. на кінець періоду опрацьовуються 54 законопроектів;
  3. проведено 32 засідання Комітету та 24 засідання у форматі «круглих столів»;
  4. проведено 4 перевірки ефективності використання коштів Державного бюджету України на комплексні заходи у сфері охорони здоров’я;
  5. 5. розглянуто 4658 листів і звернень;
  6. проведено низку інформаційно-просвітницьких заходів щодо профілактики та лікування окремих категорій хвороб;
  7. здійснені контрольні заходи щодо закупівлі лікарських засобів за кошти Державного бюджету України 2015-2017 років, нормативно-правового забезпечення медичної реформи, погашення заборгованості по виплаті заробітної плати медичним працівникам у 2017 р., стану виконання бюджетних програм та результатів аудитів ефективності використання коштів на лікування громадян;
  8. проведені зустрічі з міжнародними партнерами, представницькими органами та громадськими організаціями з питань поширення досвіду лікування захворювань, стану проведення медичної реформи.

Таким чином, у звітний період Комітет з питань охорони здоров’я більше зосереджував свою увагу на опрацюванні законопроектів, обговорені медичних питань, взаємодії з міжнародним партнерами та розгляді звернень громадян.

Законодавство

Валютні цінності дозволять перевозити в непанцерованому транспорті?

Національний банк опублікував для громадського обговорення проект постанови Правління НБУ «Про затвердження Змін до Інструкції з організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей банків в Україні».

Постановою передбачено оновити регулювання з питань організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей банків в Україні. Зокрема пропонується уточнити термін «валютні цінності» відповідно до Закону України «Про валюту і валютні операції» та визначити термін «інші цінності», що включатиме золото та інші дорогоцінні метали у вигляді злитків, пластин, дорогоцінне каміння, коштовності, платіжні документи та інші цінні папери.

Також передбачається можливість перевезення валютних цінностей непанцерованим оперативним автотранспортом, обладнаного системами, які забезпечують захист цінностей та пошкоджують цінності у разі несанкціонованого доступу до них, а також надають можливість переміщення цінностей від відправника до отримувача без доступу інкасаторів до них.

Крім цього, уніфіковуються супровідні документи, що використовуються під час інкасації та перевезення валютних цінностей.

Ознайомитись з проектом постанови Правління НБУ можна за цим посиланням. Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 19 лютого 2020 р. на електронну адресу nbu@bank.gov.ua.

Читати далі

Законодавство

Ставку ПДВ пропонують зменшити до 17%

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до статті 193 Податкового кодексу України щодо зменшення розміру ставки податку на додану вартість» № 2757.

Законопроектом пропонується внести зміни до пп. а п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу, якими зменшити основну ставку податку на додану вартість з 20 до 17 відсотків.

Метою законопроекту його ініціатор (народний депутат О. Дубінський) визначив досягнення збалансованості надходжень коштів до бюджету та стимулювання внутрішнього споживання, наслідком якого, на його думку, стане зниження цін для кінцевого споживача.

Читати далі

Законодавство

Надбавки на вироби медичного призначення доручать встановлювати Кабміну

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо врегулювання цін на лікарські засоби)» № 2735.

Законопроектом передбачається внесення змін до Законів «Про лікарські засоби» та «Про ціни і ціноутворення» щодо регулювання і зниження цін на лікарські засоби.

Змінами до ст. 13 Закону «Про ціни і ціноутворення» визначається, що обмеження щодо встановлення розміру граничних торговельних надбавок (націнок) на лікарські засоби та вироби медичного призначення можуть встановлюватись Законами України.

Закон України «Про лікарські засоби» пропонується доповнити статтею 20-1, якою визначити, що рівень граничної постачальницько-збутової та торговельної (роздрібної) надбавки на лікарські засоби і вироби медичного призначення, що реалізуються в Україні, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Розмір зазначених надбавок не може перевищувати 7% та 15 % відповідно від оптово-відпускної (для постачально-збутових надбавок) та закупівельної (для торговельних надбавок) ціни лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.