Connect with us

Законодавство

П’ятнадцять років – для всіх корупційних злочинів

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення ефективності боротьби із корупцією шляхом встановлення єдиного тривалого строку давності для корупційних злочинів)» № 8218.

Як вважає його ініціатор, проект має на меті посилення ефективності боротьби із корупцією в Україні, а його головне завдання – утвердження принципу невідворотності покарання в разі вчинення корупційного злочину шляхом встановлення довготривалих строків давності.

Цим законопроектом передбачається внесення змін до статей 49 та 80 Кримінального кодексу України з тією метою, щоб для випадків скоєння корупційного злочину встановити єдині довготривалі строки давності – 15 років.

Йдеться як про строки давності, після спливу яких особа звільняється від кримінальної відповідальності, так і про строки давності виконання обвинувального вироку.

Також припускається збільшення цього строку на строк ухилення особи від досудового розслідування та суду (навіть у тому випадку, коли в кінцевому підсумку строк буде перевищувати 15 років).

Автор проекту вважає, що запровадження таких змін сприятиме «детінізації» економіки, збільшенню ВВП та надходжень до бюджетів різних рівнів, підвищенню ефективності бюджетних витрат, збільшенню зарплат, пенсій, прибутків підприємців, та й загалом підвищенню добробуту громадян.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.