Connect with us

Законодавство

«Єдине вікно для міжнародної торгівлі» позбавить обов’язку подання копій документів одночасно до кількох органів

Опубліковано

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму “єдиного вікна” та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» № 2393-VIII (законопроект № 7010 від 28 липня 2017 р.).

Метою розробки та прийняття законопроекту є спрощення та прискорення митних процедур для підприємств, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність та імпортерів через створення електронної системи проходження митних формальностей «Єдине Вікно для міжнародної торгівлі».

Серед інших змін, ч. 1 ст. 4 Митого кодексу запропоновано доповнити пунктом 19-1 такого змісту:

«19-1) механізм “єдиного вікна” – механізм взаємодії декларантів, їх представників та інших заінтересованих осіб з органами доходів і зборів, іншими державними органами, установами й організаціями, уповноваженими на здійснення відповідних дозвільних або контрольних функцій стосовно переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон України, який забезпечує можливість одноразового подання заінтересованою особою в електронному вигляді через єдиний інформаційний веб-портал набору гармонізованих відомостей з метою дотримання вимог щодо переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон України, передбачених цим Кодексом, іншими законами України, міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також нормативно-правовими актами, виданими на основі та на виконання цього Кодексу та інших законодавчих акті».

Пояснювальна записка до проекту закону містила статистику, що починаючи з 2016 р. (вперше таку систему було введено в дію), її можливостями скористались не більше 20 відсотків імпортерів та експортерів. Система запроваджувалась в умовах відсутності комплексних змін до нормативно-правової бази, що регулює це питання та діяла у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 2травня 2016 р. № 364. За висновком Комітету з питань податкової та митної політики прийняттям законопроекту сприятиме:

  1. Зменшенню часу здійснення експортно-імпортних операцій;
  2. Скасуванню вимог щодо подання паперових копій документів одночасно до декількох контролюючих органів;
  3. Скасуванню дискримінаційних положень, що створюють проблеми для вітчизняних експортерів продуктів харчування в частині проходження фіто-санітарного та ветеринарного контролю.
Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.