Законодавство
Пенсійні накопичення можна буде успадковувати?
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» № 2683.
Законопроектом визначаються правові, економічні та організаційні засади загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення в Україні.
Так, пропонується запровадити систему загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення, яка базується на засадах накопичення коштів учасників системи загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення у Пенсійному казначействі або в авторизованих недержавних пенсійних фондах, та фінансування витрат на здійснення пенсійних виплат.
Учасниками системи визнаються, зокрема:
- громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є працівниками або виконують роботи (надають послуги) в зазначених юридичних особах чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру;
- особи, які провадять незалежну професійну діяльність;
- фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (на добровільних засадах).
Внески до системи загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення не є складовою частиною єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і нараховуються та сплачуються окремо.
Накопичувальний внесок для роботодавців становитиме 2% від розміру заробітної плати працівників, а для учасників системи (працюючих осіб) – 1% від заробітної плати (доходу). За бажанням працівника розмір його самостійних внесків може бути збільшено.
Пенсійні кошти учасників системи є їхньою власністю в розмірі, що обліковується на їхніх індивідуальних накопичувальних пенсійних рахунках, а у разі смерті учасника, – належні йому пенсійні кошти можуть успадковуватися.
You must be logged in to post a comment Login