Подовжено строк призначення членів Нацради з питань телебачення і радіомовлення за квотою ВР - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

Подовжено строк призначення членів Нацради з питань телебачення і радіомовлення за квотою ВР

Дата публікації:

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення» від 17 червня 2021 р. № 1556-IX.

Як інформує Офіційне інтернет-представництво Президента України, Законом, зокрема прописується порядок подання кандидатур на посаду члена Національної ради.

Так, Президент може створити конкурсну комісію для проведення відбору кандидатів на посади членів Нацради за своєю квотою і призначити їх своїм указом.

Також змінено порядок і збільшено з двох до шести місяців строк, протягом якого Верховна Рада призначає членів Нацради за своєю квотою.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Уточнено вимоги щодо статусу членів Нацради, зокрема щодо строку проживання в Україні, кваліфікації, володіння державною мовою, розширено перелік обставин, які унеможливлюють призначення особи членом Нацради.

Читайте також: Строк повноважень членів Наглядової ради суспільного мовлення збільшено до 5 років

Крім цього, врегульовані питання забезпечення та організації роботи Нацради, оплати праці її членів та дострокового припинення їхніх повноважень.

Так, повноваження члена Нацради можуть бути достроково припинені у разі:

1) подання ним суб’єкту призначення заяви про звільнення з посади за власним бажанням з направленням копії заяви до Нацради;

2) припинення ним громадянства України, наявності (набуття) громадянства іншої держави або виїзду на постійне місце проживання за межі України;

3) порушення обмежень та заборон, передбачених ч. 3 ст. 7 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення»;

4) неможливості виконувати обов’язки члена Нацради за станом здоров’я упродовж чотирьох і більше місяців підряд за наявності медичного висновку;

5) набрання законної сили рішенням суду про визнання його недієздатним або про обмеження його цивільної дієздатності, визнання безвісно відсутнім чи оголошення померлим;

6) неучасті без поважних причин у трьох засіданнях Нацради підряд упродовж 30 робочих днів;

7) смерті;

8) прийняття відповідного рішення суб’єктом призначення за результатами розгляду звіту Нацради.

Читайте також: Видавці мають випускати не менше половини книг українською мовою

Відбір кандидатур на посаду члена (членів) Нацради, оголошений до дня набрання чинності цим Законом, проводиться з урахуванням усіх поданих кандидатур.

Також Кабінет Міністрів має внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці працівників державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу» № 1112 від 24 грудня 2019 р., передбачивши в окремому додатку умови оплати праці працівників патронатної служби Нацради з коефіцієнтами, встановленими для визначення посадових окладів працівників патронатних служб Кабінету Міністрів.

Законодавство

Випалювання сухої рослинності дозволяється виключно у випадку гасіння пожеж

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про затвердження Порядку випалювання сухої рослинності або її залишків» від 12 серпня 2021 р. № 541.

Відповідно до затвердженого Порядку випалювання сухої рослинності допускається виключно у випадку гасіння пожеж в екосистемах пожежно-рятувальними підрозділами (частинами) визначеними ст.ст. 6063 Кодексу цивільного захисту України за рішенням керівника гасіння пожежі у відповідності до Статуту дій органів управління та підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту під час гасіння пожеж, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26 квітня 2018 р. № 340.

Читайте також: Інформацію про стан довкілля зібрано на Єдиній екологічній платформі

Випалювання залишків сухої рослинності допускається у таких випадках:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
  • для приготування їжі (у печі, на мангалі чи за допомогою іншого обладнання), обігріву оселі (дрова, хмиз, брикети);
  • у традиційно-культурних цілях (багаття на Івана Купала, тощо). Таке випалювання здійснюється за попереднім узгодженням місця та часу з органами місцевого самоврядування.

Забороняється проводити будь-які випалювання у вітряну погоду, окрім випалювання залишків сухої рослинності у закритих приміщеннях. Розпалювання багать для випалювання залишків сухої рослинності має проводитись у відповідності до Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 р. № 1417, та інших норм законодавства.

Читайте також: Визначено хто і скільки отримуватиме держдопомоги на охорону довкілля

Контроль за дотриманням законодавства випалювання сухої рослинності або її залишків, здійснюють посадові особи Держекоінспекції, ДСНС, Національної поліції України, в межах своєї компетенції та їх територіальних (міжрегіональних територіальних) органів, а також підприємств, установ і організацій.

Адміністративна відповідальність за порушення цього Порядку передбачена ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, кримінальну відповідальність за злочини проти довкілля посилять.

Читати далі

Законодавство

Сільгоспвиробникам на меліорованих землях надаватимуть держпідтримку

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі» від 11 жовтня 2021 р. № 1070.

Згідно з затвердженим Порядком державна підтримка у вигляді бюджетної дотації надається сільськогосподарським товаровиробникам – юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам – підприємцям, які використовують меліоровані землі, та:

– щодо яких не порушено справ про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;

– які не мають на перше число місяця, в якому приймається рішення про включення до розподілів бюджетних коштів сільгосптоваровиробника, прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справленням яких покладено на органи ДПС.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: Фермерам гірських і поліських районів надаватимуть грошову допомогу

Бюджетні кошти надаються сільгосптоваровиробнику з урахуванням пов’язаних з ним осіб в сумі не більше ніж 10 тисяч розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

Бюджетні кошти спрямовуються для надання державної підтримки у вигляді бюджетної дотації сільгосптоваровиробникам на безповоротній основі у розмірі до 25 відсотків вартості витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації, але не більше як:

– 7500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для зрошення дощуванням без урахування вартості поливної техніки;

– 19500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для зрошення дощуванням з урахуванням вартості поливної техніки;

– 18750 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь для краплинного зрошення.

Читайте також: Фермерам відшкодують втрати через надзвичайні ситуації до 4700 грн на 1 га

Державна підтримка надається для реконструкції існуючих та/або будівництва нових систем за введені в експлуатацію внутрішньогосподарські зрошувальні системи з використанням зрошення дощуванням (матеріали, засоби, дощувальна техніка, канали, трубопроводи нижчого рівня, інша запірна арматура) або краплинного зрошення (матеріали, засоби) у період з 1 листопада попереднього року по 31 жовтня поточного року.

На обладнання, матеріали, роботи з будівництва і встановлення систем краплинного зрошення, вартість яких була частково компенсована за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів, державна підтримка у вигляді бюджетної дотації сільгосптоваровиробникам не надається.

Для надання державної підтримки Мінагрополітики утворює комісію, яка є постійно діючим органом, затверджує її склад, положення про неї, форму заявки та реєстру, що формуються відповідно до цього Порядку.

Читайте також: Ринок землі. Які проблеми чекають на фермерів і як врятувати середній клас?

Для отримання державної підтримки сільгосптоваровиробники подають до 1 грудня у паперовому або електронному вигляді до Мінагрополітики такі документи:

– заявку на отримання бюджетних коштів із зазначенням у ній номера і дати документа, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта;

– довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

– відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою, актуальні на дату подання заявки;

– типову форму № ОЗ-1 «Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів» (для об’єктів, прийнятих в експлуатацію в поточному році, зокрема обладнання) – для часткового відшкодування вартості будівництва об’єктів;

– типову форму № ОЗ-2 «Акт приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об’єктів» – для часткового відшкодування вартості реконструкції об’єктів;

– засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію паспорта проекту та копію кошторисної частини проектної документації;

– письмове зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти в разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання.

Читати далі

Законодавство

Професійні стандарти розроблятимуть за оновленим Порядком

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2017 р. № 373» від 11 жовтня 2021 р. № 1063, якою оновлено Порядок розроблення та затвердження професійних стандартів.

Читайте також: Кваліфікаційні центри акредитуватиме за оплату нове агентство

Тепер новий Порядок розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів, зокрема:

– дозволяє розробляти професійні стандарти на нові професії, які відсутні в Класифікаторі професій;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

– передбачає, що якщо професійний стандарт застарів, то його можна переглянути;

– визначає, що Національне агентство кваліфікацій – суб’єкт перевірки професійних стандартів та вестиме Реєстр заявок на розроблення професійних стандартів;

– встановлює, що Мінекономіки у строк, що не перевищує одного місяця, затверджує професійний стандарт.

За словами Голови Національного агентства кваліфікацій Юрія Баланюка, НАК уже веде Реєстр професійних стандартів, ознайомитись з яким можна за посиланням.

Нагадаємо, професійні кваліфікації, здобуті в інших країнах, визнаватиме кваліфікаційний центр

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
||
№ Документа: 1556-IX
Дата прийняття: 17.06.2021
Дата набрання чинності: 21.07.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link
Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
||
№ Документа: 1556-IX
Дата прийняття: 17.06.2021
Дата набрання чинності: 21.07.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає