Connect with us

Законодавство

Поліцейський сам випише кривднику заборонний припис

Опубліковано

Набрав чинності спільний наказ Міністерства соціальної політики України та Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Порядку проведення оцінки ризиків вчинення домашнього насильства» від 13 березня 2019 р. № 369/180.

Оцінку ризиків проводить поліцейський уповноваженого підрозділу Нацполіції за фактом вчинення домашнього насильства, шляхом спілкування/бесіди з постраждалою від такого насильства особою, з’ясування обставин конфлікту та виявлення чинників і умов, які створюють або можуть створювати небезпеку для цієї особи. За результатами бесіди заповнюється форма оцінки ризиків, яка надана додатком до Порядку.

Поліцейський визначає рівень небезпеки, який ураховується під час винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника, вжиття інших заходів для припинення такого насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення, надання допомоги постраждалим особам за результатами заповнення форми оцінки ризиків вчинення насильства.

Кожна окрема ситуація може мати унікальні чинники/обставини, які впливають на рівень небезпеки та ризик летального випадку, тому поліцейський на власний розсуд може оцінити рівень небезпеки як високий, якщо він/вона вважає, що постраждала особа перебуває в потенційно небезпечній ситуації.

Форма містить у собі 27 питань, які мають варіанти відповіді «Так», «Ні», а деякі додатково «Без відповіді / Невідомо».

Якщо на всі запитання отримано відповіді «Без відповіді / Невідомо», поліцейський на свій розсуд може оцінити ситуацію як таку, що має високий рівень небезпеки. Загалом рівень може бути визначений як низький, середній чи високий.

Відповідно до встановленого рівня небезпеки, яка загрожує постраждалій особі, поліцейський приймає рішення щодо необхідності винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника та застосування заходів, передбачених ч. 2 ст. 25 Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (зокрема зобов’язання щодо залишення місця проживання постраждалої особи, заборона контактувати з постраждалим).

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку проведення оцінки ризиків вчинення домашнього насильства
||
№ Документа: 369/180
Дата прийняття: 13.03.2019
Дата набрання чинності: 19.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 02.04.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 333/33304
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку проведення оцінки ризиків вчинення домашнього насильства
||
№ Документа: 369/180
Дата прийняття: 13.03.2019
Дата набрання чинності: 19.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 02.04.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 333/33304
Внутрішній номер документа: Немає