Connect with us

Законодавство

Процедуру надання статусу учасника бойових дій цифровізують

Опубліковано

Верховна Рада прийняла за основу проект щодо цифровізації набуття статусу учасника бойових дій в умовах воєнного стану № 9681.

Новою ст. 6-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначено особливості набуття статусу учасника бойових дій в умовах дії правового режиму воєнного стану.

Зокрема встановлюється, що підставою для набуття статусу учасника бойових дій під час дії воєнного стану є бойовий наказ командира відповідного військового формування, про направлення особи до району проведення воєнних (бойових) дій для безпосереднього виконання бойових завдань, пов’язаних із заходами щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації.

Командир військового формування зобов’язаний не пізніше ніж у триденний строк з дня віддання наказу, зазначеного вище, направити такий наказ в електронному вигляді до Єдиного державного реєстру ветеранів війни. У разі неможливості направлення такого наказу в електронному вигляді він має бути не пізніше ніж у триденний строк від дня віддання наказу направлений у паперовому вигляді до держателя Реєстру.

Командир військового формування несе персональну відповідальність за правильність оформлення та своєчасність направлення зазначених документів.

Держателем Реєстру не пізніше ніж у триденний строк з дня надходження документу, зазначеного вище, засобами Реєстру оформляється електронна особова картка, що містить електронне відображення інформації про набуття особою статусу учасника бойових дій. Така картка містить унікальний персональний електронний ідентифікатор особи учасника бойових дій (QR-код, штрих-код, цифровий код), що невідкладно надсилається на мобільний телефон військовослужбовця та, за його бажанням, члена його сім’ї.

При оформленні електронної особової картки учасника бойових дій забороняється вимагати додаткові документи та інформацію від особи, на ім’я якої оформлюється така картка.

Держатель реєстру несе відповідальність за своєчасність і правильність оформлення особової електронної картки та своєчасність надсилання електронного ідентифікатора учасника бойових дій.

Читайте також: Не більше 1,5 мінімальної зарплати за суспільно корисні роботи на час воєнного стану

Персональний електронний ідентифікатор учасника бойових дій пред’являється для підтвердження права на користування гарантіями, передбаченими цим Законом та іншими законами України для учасників бойових дій та членів їх сімей.

За бажанням військовослужбовця Держателем реєстру також може бути надано посвідчення учасника бойовий дій у паперовому вигляді.

Персональний електронний ідентифікатор та посвідчення учасника бойових дій мають однакову юридичну силу.

Моментом набуття статусу учасника бойових дій вважається момент створення особової електронної картки учасника бойових дій держателем Реєстру, якщо такий статус не був набутий особою до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо цифровізації набуття статусу учасника бойових дій в умовах воєнного стану».

Формування особової картки та надання персонального електронного ідентифікатора та/або посвідчення учасника бойових дій здійснюється держателем Реєстру безоплатно.

Після припинення або скасування воєнного стану:

1) персональні електронні ідентифікатори учасників бойових дій продовжують застосовуватися для підтвердження права на користування гарантіями, передбаченими цим Законом та іншими законами України для учасників бойових дій та членів їх сімей;

2) особи, які отримали персональні електронні ідентифікатори учасників бойових дій, зможуть продовжувати користуватися ними або оформити посвідчення учасника бойовий дій у паперовому вигляді.

Порядок формування, ведення та використання електронних особових карток учасника бойових дій, верифікації персонального електронного ідентифікатора учасника бойовий дій визначить Кабінет Міністрів України.

Нагадаємо, Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.