Штраф за порушення на водному транспорті слід сплатити протягом 15 днів - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

Штраф за порушення на водному транспорті слід сплатити протягом 15 днів

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку стягнення штрафу за порушення законодавства про внутрішній водний транспорт» від 7 травня 2022 р. № 559.

Затверджений нею Порядок визначає процедуру стягнення адміністративно-господарських штрафів за порушення суб’єктами господарювання законодавства про внутрішній водний транспорт, перелік яких визначено ч.ч. 1 – 3 ст. 74 Закону України «Про внутрішній водний транспорт».

Справи про порушення законодавства про внутрішній водний транспорт розглядаються керівником Адміністрації судноплавства, його заступниками, керівниками територіальних органів Адміністрації судноплавства та їхніми заступниками з урахуванням протоколу, отриманого від посадової особи Адміністрації судноплавства (її територіального органу), яка проводила захід, під час якого виявлено таке порушення, форма якого наведена в додатку 1.

Стягнення штрафу здійснюється за наявності порушення законодавства про внутрішній водний транспорт за результатами розгляду справи про правопорушення на підставі постанови про застосування адміністративно-господарських санкцій (штрафів), форма якої наведена у додатку 2.

Читайте також: Державний водний кадастр інтегровано з ЕкоСистемою

Зміст постанови повинен відповідати ч. 16 ст. 74 Закону України «Про внутрішній водний транспорт».

Постанова набирає законної сили після її вручення особі, щодо якої застосовано штраф, чи уповноваженому представнику такої особи за наявності документа, що підтверджує його повноваження, або отримання поштового повідомлення про вручення реєстрованого поштового відправлення, або про відмову в її отриманні, або повернення реєстрованого поштового відправлення з позначкою про невручення.

Постанова складається у двох примірниках. Один примірник залишається в Адміністрації судноплавства або її територіальному органі, який виніс постанову, другий примірник не пізніше трьох робочих днів з дня її винесення надсилається особі, щодо якої застосовано штраф, або видається їй чи її уповноваженому представнику за наявності документа, що підтверджує його повноваження, під розписку.

Штраф підлягає сплаті протягом 15 днів з дня набрання законної сили постановою. Штраф сплачується на рахунок, відкритий для сплати штрафів, за реквізитами, які Адміністрація судноплавства оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті. Суми штрафів зараховуються до державного бюджету.

Читайте також: Втрати власникам водного та залізничного транспорту покриють з резервного фонду

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Суб’єкт господарювання, який протягом встановленого строку, сплатив суму штрафу, повинен протягом трьох робочих днів з дня, наступного за днем сплати суми штрафу, письмово повідомити про це Адміністрації судноплавства (її територіальному органу) з наданням доказу на підтвердження сплати штрафу (засвідченої в установленому порядку копії платіжного доручення або квитанції банку тощо).

Повідомлення складається довільно в електронній формі або у паперовій формі. До повідомлення додається доказ на підтвердження сплати штрафу (засвідчені в установленому порядку копії платіжного доручення або квитанції банку тощо).

Повідомлення у паперовій формі надсилається на поштову адресу Адміністрації судноплавства (її територіального органу).

Повідомлення в електронній формі може бути надіслане на офіційну адресу електронної пошти Адміністрації судноплавства (її територіального органу) у формі сканованих копій або з використанням кваліфікованого електронного підпису.

У разі неотримання Адміністрацією судноплавства (її територіальним органом) доказу на підтвердження сплати штрафу в установлений строк, постанова надсилається для примусового виконання в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Постанова є виконавчим документом відповідно до Закону України «Про виконавче провадження».

Постанову може бути оскаржено до суду в порядку, встановленому законом.

Законодавство

Вимоги до управління ризиками та внутрішнього контролю надавачів фінпослуг можна обговорити

Опубліковано

on

От

Національний банк опублікував для обговорення вимоги до організації систем управління ризиками та внутрішнього контролю, а також рекомендації щодо організації корпоративного управління в надавачах фінансових послуг та небанківських фінансових групах.

Зокрема Національний банк пропонує встановити загальні та спеціальні (для окремих сегментів ринку) вимоги до системи управління ризиками, а також підходи та кроки для належної її організації.

Серед загальних вимог визначено такі:

1) організаційна структура системи управління ризиками;

2) належний розподіл обов’язків між учасниками системи управління ризиками, їх повноважень та відповідальності з урахуванням особливостей організаційно-правової форми надавача фінансових послуг;

3) ключові внутрішні документи із питань управління ризиками, уключаючи політики управління ризиками та профіль ризиків і їх зміст;

4) основні підходи до визначення та управління лімітами ризиків;

5) підходи до побудови інформаційних систем управління ризиками та формування управлінської звітності щодо ризиків;

6) моделі та інструменти вимірювання ризиків;

7) запровадження і дотримання належної культури управління ризиками.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: Відомості з реєстру підприємств – банкрутів надаватимуть у формі інформаційних листів

Також установлено спеціальні вимоги до системи управління ризиками окремих сегментів ринку.

Якісна та ефективна система внутрішнього контролю повинна містити такі обов’язкові компоненти:

1) контрольне середовище;

2) оцінка ризиків;

3) контрольна діяльність;

4) контроль за інформаційними потоками та комунікаціями;

5) моніторинг ефективності системи внутрішнього контролю.

Під час розроблення системи внутрішнього контролю надавачі фінансових послуг мають ураховувати ключові вимоги до побудови системи трьох ліній внутрішнього контролю та мінімальний перелік питань, що підлягають врегулюванню у внутрішніх документах.

Окрім того, надавачі фінансових послуг зобов’язуватимуться здійснювати контрольні заходи.

Читайте також: Скасовано перенесення днів роботи банківської системи у 2022 р.

Національний банк також розробив Методичні рекомендації, які після їх схвалення матимуть виключно рекомендаційний характер та не будуть обов’язковими до виконання надавачами фінансових послуг і небанківськими фінансовими групами. Методичні рекомендації визначають, зокрема:

1) принципи організації корпоративного управління;

2) системи органів управління та їх основні завдання;

3) основні підходи до визначення колективної придатності;

4) удосконалені підходи щодо регулювання конфлікту інтересів.

Зауваження та пропозиції до проектів приймаються до 31 серпня 2022 р. на електронну адресу: [email protected].

Читати далі

Законодавство

Питання захисту прав депортованих осіб розв’язуватиме Координаційний штаб

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про утворення Координаційного штабу з питань захисту прав осіб, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України» від 17 червня 2022 р. № 708.

Утворений Координаційний штаб є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України та утворюється з метою сприяння координації діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, військових формувань, утворених відповідно до законів, правоохоронних органів та громадських об’єднань з питань захисту прав осіб, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України.

Читайте також: Захистити українських дітей під час війни закликала Верховна Рада

Основними завданнями Координаційного штабу є:

1) сприяння координації діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади, інших органів, органів місцевого самоврядування, військових формувань, утворених відповідно до законів, правоохоронних органів та громадських об’єднань з питань захисту прав депортованих осіб;

2) визначення шляхів і способів вирішення проблемних питань щодо захисту прав депортованих осіб;

3) поширення інформації про свою діяльність.

Читати далі

Законодавство

Спрощено порядок фіксування шкоди, завданої житлу збройною агресією РФ

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 326 і від 19 квітня 2022 р. № 473» від 14 червня 2022 р. № 700, якою спрощено порядок фіксації руйнувань та пошкоджень житлових будівель та споруд.

Як пояснив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, змінами, зокрема передбачено:

Читайте також: Повідомити про пошкоджене чи знищене внаслідок агресії РФ майно можуть спадкоємці і правонаступники

1) конкретизувати напрями, за якими здійснюється визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії РФ;

2) фіксувати пошкодження, зумовлені збройною агресією РФ, будівель та споруд не лише приватної та комунальної, а також державної форми власності;

3) проводити обстеження пошкоджених об’єктів за рішенням уповноважених органів шляхом комісійного обстеження та/або технічного обстеження;

4) встановити примірну форму акту комісійного обстеження. Надалі передбачено створення функціоналу, який дозволить формувати акт комісійного обстеження в електронній формі за допомогою засобів Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (Портал Дія).

Нагадаємо, нові напрями визначення шкоди та збитків, завданих внаслідок збройної агресії РФ

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

Про затвердження Порядку стягнення штрафу за порушення законодавства про внутрішній водний транспорт
||
№ Документа: 559
Дата прийняття: 07.05.2022
Дата набрання чинності: 14.05.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку стягнення штрафу за порушення законодавства про внутрішній водний транспорт
||
№ Документа: 559
Дата прийняття: 07.05.2022
Дата набрання чинності: 14.05.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає