Законодавство
Спецзасоби тимчасового ураження людини обов’язково досліджуватимуть
Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку розгляду матеріалів та проведення досліджень уповноваженими установами з визначення допустимих параметрів спеціальних засобів у частині їх фізичного, хімічного та іншого впливу на організм людини» від 29 жовтня 2018 р. № 1966.
Дослідженню підлягають спеціальні засоби тимчасового ураження людини, пригнічення чи обмеження її волі шляхом здійснення впливу на неї чи предмети, що її оточують, з чітким регулюванням підстав і правил застосування таких засобів.
Результати досліджень спеціальних засобів використовуються Заявниками під час виготовлення або модифікації засобу, визначення його тактико-технічних характеристик, підготовки технічної, технологічної та експлуатаційної документації, а також встановлення уповноваженими державними органами правил зберігання, носіння та застосування спеціальних засобів.
Для проведення дослідження спеціальних засобів Заявник повинен подати до установи:
- заяву в довільній формі, де зазначається назва, вид засобу, його характеристики, дані про виробника, та інше;
- документи про дослідження спеціального засобу, видані компетентними органами США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Європейського Союзу для застосування на території таких країн чи держав – членів Європейського Союзу, із зазначенням даних про реєстрацію засобів у таких країнах;
- документи з підтвердження виробника, країни походження спеціального засобу;
- примірники спеціального засобу.
Уповноважені установи протягом 10 календарних днів з дати отримання заяви та додатків до неї, вивчають подані документи та приймають рішення щодо можливості проведення дослідження.
Строки дослідження, умови, права та обов’язки сторін визначаються договором між уповноваженою установою і заявником.
Уповноважена установа під час проведення досліджень засобів іноземного виробництва, які застосовуються правоохоронними органами іноземних держав на їх території, повинна враховувати встановлені виробником та країною параметри, зазначені в документах, виданих компетентними органами іноземних держав.
Після розгляду наданих матеріалів та проведення досліджень, уповноважена у відповідній сфері акредитації установа надає заявнику завірений звіт за результатами досліджень допустимих параметрів спеціальних.
You must be logged in to post a comment Login