Стипендії та премії Президента України у сфері освіти - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

Стипендії та премії Президента України у сфері освіти

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Питання призначення та виплати стипендій і премій Президента України у сфері освіти» від 14 квітня 2021 р. № 347, якою затверджені Порядок призначення та виплати:

  • стипендій Президента України учасникам зовнішнього незалежного оцінювання, які отримали найвищі результати;
  • премій Президента України для переможців всеукраїнських і міжнародних учнівських олімпіад з навчальних предметів.

Так, стипендії призначаються щороку не більше ніж 270 учасникам зовнішнього оцінювання, які:

  • здобули повну загальну середню освіту (на рівні профільної середньої освіти) в поточному році;
  • отримали найбільшу загальну суму балів за результатами зовнішнього оцінювання з усіх навчальних предметів, визначених МОН для обов’язкового складення у поточному навчальному році;
  • зараховані до закладів вищої освіти України (незалежно від їх форми власності, сфери управління та форми здобуття освіти) та уклали договір на навчання з таким закладом і постійно проживають в Україні.

Стипендії призначаються не більше ніж 10 учасникам зовнішнього оцінювання з кожної області, Автономної Республіки Крим, мм. Києва та Севастополя.

Стипендії виплачуються протягом календарного року з 1 вересня щомісяця у розмірі 10 000 гривень.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Щороку наказом МОН призначається не більше ніж 85 премій для переможців всеукраїнських олімпіад і не більше ніж 40 премій для переможців міжнародних олімпіад.

Претендентами на призначення премій для переможців:

  • всеукраїнських олімпіад є особи, які за результатами IV етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з відповідних навчальних предметів у відповідних класах отримали найбільшу кількість балів;
  • міжнародних олімпіад є особи, які у складі команд для участі в міжнародних учнівських олімпіадах з відповідних навчальних предметів, затверджених наказом МОН, стали переможцями таких олімпіад.

Премії для переможців всеукраїнських і міжнародних олімпіад призначаються за умови, що особи здобувають освіту в закладах освіти України (незалежно від форми власності, сфери управління, рівня та форми здобуття освіти) і постійно проживають в Україні.

Премії виплачуються одноразово в розмірі:

  • для переможців всеукраїнських олімпіад – 20 000 гривень;
  • для переможців міжнародних олімпіад – 10 0000 гривень.

Законодавство

Причини інвалідності дітей від вибухів визначатимуть на підставі витягів з ЄДРСР

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 7 Положення про лікарсько-консультативну комісію» від 11 жовтня 2021 р. № 1057, якою до пункту 7 додано підпункт 10 про те, що лікарсько-консультативні комісії встановлюють причинний зв’язок інвалідності у дітей, які стали дітьми з інвалідністю внаслідок поранення чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухонебезпечних предметів, на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, сформованого не пізніш як за три місяці до звернення законного представника дитини із заявою про відкриття кримінального провадження стосовно факту одержання постраждалою особою поранення чи інших ушкоджень здоров’я від вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, висновки щодо дітей, які отримали інвалідність внаслідок вибухів, надсилатимуть органам соцзахисту в 3-денний строк.

Читати далі

Законодавство

Договір про медичне обслуговування – за новою типовою формою

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про Національну службу здоров’я України та Типової форми договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» від 6 жовтня 2021 р. № 1067, якою передбачено, що Національна служба здоров’я України відповідно до покладених на неї завдань здійснює заходи з перевірки дотримання надавачами медичних послуг умов договорів про медичне обслуговування населення шляхом здійснення моніторингу у спосіб, передбачений у Типовій формі договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

У зв’язку з цим, Типову форму договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 410, викладено у новій редакції.

Нагадаємо, профілактичні щеплення молодший медперсонал робитиме без участі лікаря

Читати далі

Законодавство

Дипломи про фахову передвищу освіту мають бути не дорожчі 3 % прожиткового мінімуму

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про граничну вартість документів про здобуття фахової передвищої освіти, що виготовляються за рахунок коштів державного (місцевого) бюджету» від 11 жовтня 2021 р. № 1058, якою встановлено, що гранична вартість вказаних документів, що виготовляються за рахунок коштів державного (місцевого) бюджету, не повинна перевищувати 3 відсотки прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого відповідно до законодавства на 1 січня року видачі такого документа.

Нагадаємо, нові норми часу для планування та обліку навчальної роботи в закладів фахової передвищої освіти

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

Питання призначення та виплати стипендій і премій Президента України у сфері освіти
||
№ Документа: 347
Дата прийняття: 14.04.2021
Дата набрання чинності: 17.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link
Питання призначення та виплати стипендій і премій Президента України у сфері освіти
||
№ Документа: 347
Дата прийняття: 14.04.2021
Дата набрання чинності: 17.04.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає