Connect with us

Законодавство

Судоустрій на тимчасово непідконтрольних територіях

Опубліковано

Проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо зміни територіальної підсудності в окремих кримінальних провадженнях в умовах агресії Російської Федерації)»,  зареєстрований під № 7507, має на меті забезпечити неупереджене та об’єктивне здійснення кримінальних проваджень щодо кримінальних правопорушень, вчинених на території та у період проведення антитерористичної операції.

Законопроект передбачає внесення змін до Перехідних положень Кримінального процесуального кодексу України, відповідно до яких «кримінальні провадження щодо обвинувачення учасників АТО у вчиненні злочинів на території проведення антитерористичної операції здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого зареєстрований обвинувачений (підсудний). Також передбачено, що у разі, якщо обвинувачений (підсудний) зареєстрований у населеному пункті, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, кримінальне провадження здійснюється судом, який виконує функції суду, що знаходиться на тимчасово непідконтрольній Україні території. Винятком з цього правила є деякі склади злочинів, зокрема, проти основ національної безпеки України, підроблення документів, контрабанда тощо.

Кримінальні провадження щодо обвинувачення осіб, які не є учасниками АТО і не брали участі у бойових зіткненнях, у вчиненні низки злочинів здійснюють місцеві суди, утворені у місті Києві та Київській області, перелік яких визначається Головою Верховного Суду. Мова йде про такі злочини, як дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (стаття 109 КК); посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (стаття 110 КК); фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (стаття 110-2 КК); державна зрада (стаття 111 КК); диверсія (стаття 113 КК); шпигунство (стаття 114 КК); перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань (стаття 114-1 КК) та ін.

Прийняття даного законопроекту віщує й доповнення КПК статтею 20-2, яка внормовує зміну територіальної юрисдикції судів залежно від вчинюваного злочину та його тяжкості.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.