Connect with us

Законодавство

Цифровій економіці в Україні – бути!

Уряд схвалив Концепцію розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 рр. Окрім того Кабмін затвердив план заходів з її реалізації, які Мінекономрозвитку розробило разом з провідними експертами ІТ-сфери.

Деякі спеціалісти сміливо зауважили, що цей крок, фактично призведе до цифрової трансформації економіки України, адже Концепція передбачає перехід від сировинного типу економіки, яка споживає природні ресурси до високотехнологічних виробництв та ефективних процесів за допомогою ІТ-технологій та комунікації.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зазначив на засіданні Уряду, що близько 35% сільського населення України не мають доступу до широкосмугового інтернету, а 53% українських шкіл і 99% медичних закладів взагалі не підключені до мережі Інтернет. Проте, цю ситуацію можливо виправити за допомогою проектів державно-приватного партнерства. Що в своїй перспективі допоможе досягти покриття широкосмугового інтернету на  понад 80%.

Концепція визначає ключові напрями діяльності, першочергові сфери, ініціативи та проекти «цифровізації» України на найближчі 3 роки.

В результаті успішного виконання Концепції, вже незабаром можна буде побачити розвиток цифрової інфраструктури – широкосмуговий інтернет (ШСД), що буде по усій території України.

Окрім того, передбачається цифровізація освітніх процесів та стимулювання цифрових трансформацій у медицині, екології, інфраструктурі, транспорті, громадській безпеці, тощо.

Досвід розвинених країн свідчить, що безпосередній ефект від комплексного розвитку цифрової економіки становить 20% ВВП протягом п’яти років. Український амбітний план до 2021 року завдяки розвитку цифрової економіки – це як мінімум +5% до ВВП.

Continue Reading
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.