Connect with us

Законодавство

Цифрова річ – новий об’єкт цивільних прав

Опубліковано

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо розширення кола об’єктів цивільних прав» (законопроект № 6447).

Новою редакцією ст. 177 Цивільного кодексу України передбачено, що об’єктами цивільних прав є речі, гроші, цінні папери, цифрові речі, майнові права, роботи та послуги, результати інтелектуальної, творчої діяльності, інформація, а також інші матеріальні та нематеріальні блага.

Об’єкти цивільних прав можуть існувати у матеріальному світі та/або цифровому середовищі, що обумовлює форму об’єктів, особливості набуття, здійснення та припинення цивільних прав і обов’язків щодо них.

Згідно з новою редакцією ч. 2 ст. 178 ЦК України види об’єктів цивільних прав, перебування яких у цивільному обороті не допускається (об’єкти, вилучені з цивільного обороту) або перебування яких у цивільному обороті допускається за спеціальним дозволом (об’єкти, обмежено оборотоздатні), а також види об’єктів цивільних прав, що можуть належати лише певним учасникам обороту, встановлюються законом.

Читайте також: Виробники безпілотників можуть приєднатися до Дія.City

Новою ст. 179-1 ЦК України встановлено, що цифровою річчю є благо, що створюється та існує виключно у цифровому середовищі та має майнову цінність.

Цифровою річчю є віртуальні активи, цифровий контент та інші блага, щодо яких застосовуються положення частини першої цієї статті.

Особливості правового режиму цифрових речей визначаються законом. До цифрових речей застосовуються положення цього Кодексу про речі, якщо інше не встановлено цим Кодексом, законом або не випливає із сутності цифрової речі.

Крім того, Верховна Рада прийняла Закон «Про цифровий контент та цифрові послуги» (законопроект № 6576), який регулює відносини між виконавцем та споживачем щодо надання цифрового контенту та/або цифрової послуги.

Нагадаємо, нові вимоги до використання доменних імен

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.