Законодавство
Як нормативні акти перевіряють на гендерну рівність?
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Питання проведення гендерно-правової експертизи» від 28 листопада 2018 р. № 997.
Нею затверджено Порядок проведення гендерно-правової експертизи, яким визначається процедура експертизи законодавства та проектів нормативно-правових актів (далі – н.п.а.) на предмет відповідності міжнародним договорам щодо рівності жінок і чоловіків.
Визначено можливість проведення громадської експертизи проектів н.п.а. за ініціативою фізичних, юридичних осіб та громадських об’єднань.
Державна експертиза проводиться Мін’юстом щороку до 31 грудня згідно зі затвердженим планом. Такий план на відповідний рік складається на підставі пропозицій громадян, державних органів, підприємств, організацій.
Гендерно-правова експертиза н.п.а. також проводиться і розробником їх проектів, а якщо акти підлягають державній реєстрації – експертиза здійснюється Міністерством юстиції під час такої реєстрації.
Висновок експертизи Міністерство юстиції оприлюднюється на сайті.
У разі встановлення невідповідності н.п.а. принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, Мін’юст надсилає висновок з обґрунтованими зауваженнями органові, що прийняв такий акт, та його копії – до Мінсоцполітики та Кабміну.
Протягом 30 календарних днів з дати отримання висновку, Мінсоцполітики визначає доцільність внесення змін за негативним висновком та ініціює перед Урядом завдання відповідному центральному органові виконавчої влади внести корективи до н.п.а.
Разом з тим втратила чинність постанова Кабміну від 12 квітня 2006 р. № 504.
You must be logged in to post a comment Login