Connect with us

Законодавство

За контрабанду необроблених лісоматеріалів – до 12 років з конфіскацією майна

20.03.2018 Верховна Рада України прийняла за основу законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів» від 6 грудня 2016 р. № 5495.

Законопроектом пропонується у відповідності до пункту (g) статті ХХ ГАТТ 1994 на строк дії заборони вивезення за межі митної території України необроблених лісоматеріалів встановити обмеження внутрішнього споживання необроблених лісоматеріалів у розмірі 20 млн кубічних метрів на рік.

Також запропоновано посилити адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт поза митним контролем (контрабанду). Наприклад, за незаконне переміщення через митний кордон України необроблених лісоматеріалів – позбавлення волі на строк від трьох до семи років, за вчинення такого злочину повторно – позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Крім того, Кабінету Міністрів України пропонується розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України та визначити першочергові обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів, а також порядку і способів їх проведення.

Як вважають автори, прийняття законопроекту дасть змогу зберегти екологічну та економічну безпеку України та створить дієвий превентивний механізм утримання від вчинення злочинів, пов’язаних з незаконною порубкою дерев та їх подальшим експортом поза митним кордоном.

Читати далі
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.