Connect with us

Судова практика

Грошові купюри, вилучені під час проведення огляду місця події, номери яких не переписувалися в протокол, однак простежуються відеозаписі, є допустимими доказами

Опубліковано

10 травня 2023 р. Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у справі № 761/28958/20 залишив без задоволення касаційні скарги засудженого та його захисника, які посилалися на недопустимість грошових купюр як доказів.

Вироком районного суду, залишеним без змін апеляційним судом, фігуранта засуджено за вчинення відкритого викрадення чужого майна (грабіж), вчиненого за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 186 КК).

У касаційних скаргах засуджений та його захисник зазначали про недопустимість речових доказів у справі, а саме: вилучених під час проведення огляду місця події грошей, оскільки вони вилучені з порушенням вимог закону, їх номери у відповідний протокол не переписувались, не було проведено експертизу на підтвердження справжності грошових купюр.

Читайте також: Пригоди неналежних доказів: або Як правильно викривати одержання хабара

Верховний Суд вказав, що суд першої інстанції, з яким аргументовано погодився апеляційний суд, відповідно до приписів ст. 370 КПК обґрунтував обвинувальний вирок належними, допустимими та достовірними доказами, які було розглянуто в судовому засіданні й оцінено в їх сукупності з точки зору достатності та взаємозв`язку згідно зі ст. 94 КПК.

Судом першої інстанції в судовому засіданні безпосередньо було оглянуто зазначені речові докази – долари США, які було вилучено з належної обвинуваченому сумки під час огляду місця події і які зберігались у спеціальному пакеті.

Читайте також: Якщо обман був лише способом отримати доступ до майна, а вилучення майна відбувалося відкрито, такі дії слід кваліфікувати як грабіж

Зміст протоколу свідчить про те, що слідчу було проведено у присутності понятих, потерпілого, спеціаліста та інших учасників, яким роз`яснювались їх права та обов`язки. Перебіг цієї слідчої дії та правильність відображення її проведення у протоколі засвідчено учасниками та відеозаписом.

На відеозаписі огляду місця події, дослідженому судами першої й апеляційної інстанцій, зафіксовано, що при перерахунку коштів прослідковуються номери купюр.

Отже, за обставин цієї справи проведення експертизи на підтвердження справжності грошових купюр не вимагалося для доведення події злочину та винуватості фігуранта.

Верховний Суд дійшов висновку, що всі слідчі дії у кримінальному провадженні проведено відповідно до вимог закону, після внесення даних в ЄРДР.

Підготував Леонід Лазебний

Повний текст рішення

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.