Connect with us

Судова практика

Повернення апеляційної скарги за ст. 130 КУпАП за відсутності договору з адвокатом

Опубліковано

Повернення апеляційної скарги з підстав недолучення адвокатом засвідченого витягу з договору про надання правової допомоги у справах за ст. 130 КУпАП.

Частиною другою статті 294 КУпАП передбачено, що постанова судді в справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Відповідно до вимог ч. 1 ст. 271 КУпАП захисником у справі про адміністративне правопорушення може бути адвокат, інший фахівець у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи.

Читайте також: Адвокатська номенклатура – проти покарання адвокатів за колабораціонізм

Згідно з вимогами частини другої статті 271 КУпАП визначено, що повноваження адвоката на участь у розгляді справи підтверджуються довіреністю на ведення справи, посвідченою нотаріусом або посадовою особою, якій відповідно до закону надано право посвідчувати довіреності, або ордером чи дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором про надання правової допомоги. До ордера обов`язково додається витяг з договору, в якому зазначаються повноваження адвоката або обмеження його прав на вчинення окремих дій як захисника. Витяг засвідчується підписами сторін (07.04.2023 р. Київський апеляційний суд у справі № 756/817/23, Одеський апеляційний суд у справі № 501/506/23).

Висновок: Недолучення адвокатом засвідченого витягу з договору про надання правової допомоги у справах за ст. 130 КУпАП є підставою для повернення апеляційної скарги та фактичним позбавленням права на перегляд судового рішення.

Читайте також: Поважні причини неприбуття адвоката за викликом до суду або інших органів

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.