Connect with us

Судова практика

Якщо на момент розгляду Верховним Судом подання про направлення матеріалів за апеляційною скаргою до іншого апеляційного суду через неможливість утворити новий склад суду така можливість з’явилася, ВС залишає подання без задоволення

Опубліковано

У справі № 402/341/18 до Верховного Суду в порядку ст. 34 КПК України надійшло подання Апеляційного суду Кіровоградської області про направлення матеріалів за апеляційною скаргою захисника обвинуваченого до іншого апеляційного суду, тому що в результаті проведення автоматизованого розподілу визначити колегію суддів для розгляду скарги не вдалося, оскільки не вистачало потрібної кількості суддів через призначення їм відпусток.

2 липня 2018 р. Верховний Суд прийняв ухвалу, в якій зазначив, що відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду.

Згідно з ч. 3 зазначеної статті питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого.

В результаті проведення автоматизованого розподілу вказаних матеріалів визначити колегію суддів для апеляційного розгляду виявилось неможливим, оскільки не вистачало потрібної кількості суддів. Зокрема, з одинадцяти суддів судової палати з розгляду кримінальних справ не розподіляється відносно: семи суддів через заборону повторної участі у розгляді цієї справи; двох суддів через заборону призначення перед відпусткою та одного судді через перебування у щорічній плановій відпустці.

Верховний Суд зясував, що на момент розгляду подання, відпустки суддів  закінчилися і апеляційний суд вже мав змогу сформувати колегію для розгляду справи, а тому залишив подання без задоволення.

Повний текст рішення

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.